„Това ще запази до голяма степен вашият профил да бъде откраднат, в случая, някой да направи някаква транзакция от вашата сметка. Втората препоръка е, особено в интернет банкирането, е да не ползвате SMS като автентикатор. Използвайте автенктикатори, било на Гугъл, било на Майкрософт – това са апликации, които могат да бъдат активирани“, обясниха специалистите.
По думите им, в акаунта си потребителите могат да изберат какъв автентикатор искат да използват. Това би избегнало измама през сим картата ни. Те споделят, че през последните години, българинът все повече иска да бъде защитен в интернет.
Експертите по киберсигурност добавиха, че най-често срещаната атака са т.нар. фишинг имейли.
„Това е, може би, най-базовият вариант на атака. Това е свързан с реалността имейл, с адекватно съдържание, обикновено маскиран през легитимен подател. Най-често казваме на нашите потребители да проверяват от кого точно идва имейлът“, казват Константин Веселинов и Николай Петков.
По отношение на преносимите флашки, те изтъкнаха, че около 80% от тях са заразени с различни вируси и посъветваха, ако намерим на улицата изгубена флашка, в никакъв случай да не я отваряме на незащитен компютър.
Още подробности как да защитим себе си и семейството ни в дигиталната среда, можете да чуете в звуковия файл.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..