Тя бе гост в предаването "Добър вечер, София" и представи себе си така:
"По душа съм художник, по образование не, но изкуството го носим в себе си."
Рисува от съвсем малка
"Бях около 5-6 годишна, седях и рисувах с часове. На около 11-12 годишна възраст започнах да рисувам икони. Това мое хоби прерасна в голямо желание да уча "Иконопис", но майка ми, която е юрист, ме насочи към една по-сериозна професия и това си остана една моя мечта и химера да продължа да се занимавам с изкуство", разказва Надежда Вишева.
Докато учи, за известно време прекъсва рисуването, след това заминава за Гърция.
"Тогава реших, че е време отново да се обърна към това, което най-много обичам да правя, което ми дава свобода и себеизразяване и отново започнах да рисувам като хоби. То все още е хоби, но се надявам един ден да имам щастието да направя изложба със собствени творби", споделя тя.
Живот в Гърция
"Когато заминеш за чужбина го правиш главно поради 2 причини – едната е работа, другата –любов. Моят живот е свързан винаги с любовта, така че тя беше причината. Бях на 21, влюбих се в Гърция и беше невероятен период от живота ми. Времето, което прекарах там много ме промени, бяха много хубави години", разкри още Надежда Вишева.
Доверчива към вътрешните си усещания и спонтанна в решенията си, там тя среща любовта и решава да остане. При научаването на езика среща известни трудности, но продължава да го учи съвсем сама. Започва работа в салон за красота, същевременно отваря и свой собствен. Дълго време се посвещава на латино танци, аржентинско танго.
"Това е може би другото нещо, което ми липсва откакто съм си в България, защото някак все не намирам време да стартирам отново. В Гърция имаше няколко школи, аз партнирах на бащата на сина ми, танцувахме много", допълни тя.
Популярност в интернет
Надежда Вишева е от хората, които се радват на широка популярност в социалните мрежи.
"Странно е да бъде разпознаваема от тийнейджъри и техните родители, които ми казват много мили думи, може би с времето се свиква. На този етап се концентрирам върху положителните страни, но понякога ми се иска да съм инкогнито, но когато ме спре някое дете и ме попита "може ли да се снимам с теб?" ми е приятно, че мога да го зарадвам", посочи тя.
"Преди да кача нещо в социалните мрежи винаги го обмислям – по какъв начин може да бъде разбрано и как ще въздейства на аудиторията, която ме следва. Смятам, че трябва да сме отговорни в това какво качваме в социалните мрежи и съдържанието, което избираме да покажем в нашия профил. Много от нас хаотично и прибързано качват неща. Хубаво е да имаш някаква стратегия и да следваш някакъв път – дали ще е свързан с изкуство или мода, според мен е добре да сме насочени към нещо", изтъкна още Вишева. Разкрива, че обратната връзка с последователите й помага да определи съдържанието на това, което иска да сподели.
"Мечтите са това, което ни определя и няма мечта, която да не можеш да постигнеш", категорична е тя
"Вярвайте в това, което искате, борете се и не слушайте околните", съветва младата жена.
Чуйте разговора в звуковия файл.
Коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" се завръща. На осмия ден след изборите за 51-во Народно събрание, разбира се първата тема е обусловена от преживяното. Коментаторите Манол Глишев и Тодор Терзиев правят своите следизборни разсъждения и прогнози : Купуването на цяла парламентарна група никога досега не е..
Започна Европейската седмицата на фертилността , която се организира ежегодно в началото на месец ноември. Тази година целта е да се повиши осведомеността по отношение на донорството на гамети (полови клетки), както и да се подчертаят належащите нужди от законови разпоредби. Повече по темата разказа в предаването "Ритъмът на столицата"..
Форматите стават съществени като място за комуникация и послания на автори на съдържание и рекламодатели. Аудио и видеоподкастите се променят като специфика, позициониране и дължина. Сравнително нова за България е възможността, която дава Тик-Ток форматът. Това коментира пред БНР-Радио София Александър Хинков – изпълнителен..
Българознайко е проект, който с времето е намерил път към сърцата на децата. Но той не е сам в този път - зад детските книжки с българска история стои писателката Виктория Петкова, техните родители и учители, които разпознават Българознайко не просто като част от учебния процес, но и като начин, по който децата научават за българската..
Младата изпълнителка Елия Тодорова - Eliya, кани всички на първия си самостоятелен концерт в София на 5 ноември. На сцената с нея ще бъдат Даниеле Феббо (бас и аранжименти), Кристиан Желев (барабани), Николай Костадинов (пиано), Jeko (китара), Иван Йорданов (алт саксофон), Тодор Бакарджиев (тромпет), Гален Николов (баритон саксофон). Певицата казва,..
Девет фундаментални цели с хоризонт от 4 години, които са напълно постижими и биха повишили значително възможностите за развитие и качеството на живот в България, предлагат от Института за пазарна икономика (ИПИ) в Бяла книга „Отключване на растежа: пътят напред след изборите“ . "Напоследък постоянно ни връхлитат някакви кризи, от 3..
Националната галерия провежда безплатна образователна програма с фокус към деца, младежи и семейства . Целта на „Форми, изкуство в публична среда“ е приобщаване към визуалните изкуства чрез поредица от ателиета в “Квадрат 500”. Изкуствоведите от Националната галерия прилагат нестандартни и иновативни подходи за обогатяване знанията на..