Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съвременните технологии в денталната медицина създават комфорт

Отношението на българите от последните години към повишаване денталната култура за съжаление претърпя обратно развитие, заради пандемията. Младите хора все повече се интересуват активно, следят новите тенденции особено, когато са свързани с естетиката.

За развитието на съвременната дентална медицина и технологии, за най-често срещаните заболявания на зъбите и устната кухина, за заблудите за зъбния камък, навиците, които вредят, съвети към родители на малки деца, когато ги водят при зъболекар, за страховете – разговор с д-р Василена Панайотова – дентален специалист.

Чуйте в звуковия файл.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Кошмарите и лошите сънища стават проблем, когато са често и с повтарящи се сюжети

Проучванията показват, че между 2 и 8% от възрастните сънуват кошмари или имат лоши сънища, а както знаем сънищата не могат да се контролират и да си пожелаем какво да сънуваме. В кошмарите се срещат преди всичко физическа агресия, преследване и поява..

публикувано на 14.01.25 в 14:41

Сънят е като карането на колело – трябва да се научим да го правим правилно

Сънят е ключът към здравето и щастието на децата, той е не по-малко важен от храненето. Това сподели сертифицираният консултант по детски сън Ангелина Ангелова в предаването „60 минути повече здраве“. „ Самостоятелното заспиване не е вродено..

публикувано на 14.01.25 в 11:55

Стара Загора посреща студенти по медицина от цялата страна

47-мата национална среща на Асоциацията на студентите по медицина в България(АСМБ) ще се проведе тази есен в Стара Загора. Имаме амбицията това да бъде най-мащабното събитие в нашата сфера. Това коментираха в здравното предаване на Радио Стара..

публикувано на 11.01.25 в 12:51

Д-р Пеева: Тестове за грип трябва да се правят при първите дни на инфекцията

Увеличават се случаите на грип в страната, затова е полезно да се направи тест при първи симптоми и да се започне адекватно лечение, коментира за Радио Стара Загора д-р Ваня Пеева, педиатър и детски пулмолог. Тя допълни, че ежедневно се..

публикувано на 10.01.25 в 09:39

Когато храната лекува

Мнозина я познават като „Цветно Си“, в семейството й обаче я наричат "Мама Сита". Защото е кулинар и кухнята е нейното царство.  Приготвя с любов любими лакомства за семейство и приятели. Майка е на две тийнейджърки, на 13 и 15 години. Точно на 15 -ти..

публикувано на 09.01.25 в 16:09

Токсиколог: В България употребяват алкохол и 10 годишни, а пият все повече хора

По празниците, особено по-дългите, като Коледно-новогодишните, а и целия януари, изпълнен с имени дни, повдигаме темата за употребата на алкохол. Най-достъпната, популярна и употребявана психоактивна дрога в света.  Ежедневно милиони хора по света..

публикувано на 08.01.25 в 12:05

Махмурлукът – кога става опасен за здравето?

Алкохолът е добре познат като причина за множество здравословни проблеми, особено при прекомерна консумация. Сред най-честите последици са дехидратацията и увреждането на лигавицата на стомаха, което може да доведе до остър гастрит и други..

публикувано на 07.01.25 в 11:11

27 двойки са получили финансиране за инвитро процедури по програмата на община Стара Загора за 2024 г

27 двойки са получили финансиране за инвитро процедури по програмата на община Стара Загора за 2024 г. Сумата, която са получили, одобрените бъдещи родители, е в размер на 3 хил. лв. Това каза за Радио Стара Загора д-р Георги Господинов, председател..

публикувано на 06.01.25 в 16:03

Как да се храним след празниците!

След отрупаните маси и преяждането по празниците е препоръчително поне една или две седмици да направим калориен буфер и да приемаме по-малко храна. Това коментира в здравното предаване на Радио Стара Загора „Часът на Хипократ“ авторът на поредицата..

публикувано на 04.01.25 в 12:26

Диабетното стъпало води до тежки усложнения

Диабетното стъпало е комбинация от много сериозни нарушения в тъканите на стъпалото на диабетиците, които водят до промяна на ставно-костната му структура. От там настъпва последваща промяна в разпределението на тежестта, в обменните процеси,..

публикувано на 28.12.24 в 12:05