Само проследяването на антителата след ваксинация дава обективна информация има ли човек изграден имунитет и в каква степен има придобит имунитет. Това каза за Радио Стара Загора имунологът доц. Емил Славов – зам. ректор на Тракийския университет. Експертът подчерта, че само сертификат, издаден за извършено действие – имунизация, дава доста по-условна информация.
Адекватното доказателство, че имунната система е изградила достатъчен имунен отговор е в тестването на антитела и/или клетъчен имунитет. Доц. Славов препоръча такова изследване след ваксинация или преболедуване.
Имунологът допълни, че на база на тази степен на защита може да се прогнозира колко време човек има изградена протекция срещу ковид.
Доц. Славов препоръча и преди ваксинация да се проверява има ли болни от ковид в обкръжението ни и ходили ли сме на рискови места. Така се предотвратява рискът да се имунизираме в безсимптомната фаза на вируса.
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.126 са новите случаи на коронавирус у нас за последните 24 часа. Положителни са 4,7% от направените 2694 теста, показват актуализираните данни на Единния информационен портал към полунощ. В област Стара Загора новорегистрираните са 2. В болница се..
153 са новите случаи на коронавирус у нас при направени 3140 теста. Положителни са под 5% от направените проби, показват данните в Единния информационен портал. В област Стара Загора няма новорегистрирани с инфекцията. 2-ма души са починали с..
Триста и тринайсет са новите случаи на коронавирус у нас за последните 24 часа. Положителни са 5,5% от направените 5686 теста, показват актуализираните данни на Единния информационен портал към полунощ. Най-много са новите случаи в София - 99, следва..
332 са новите случаи на коронавирус у нас през последното денонощие. Положителни са 5,5 процента от направените 6010 теста, показват актуализираните данни на Единния информационен портал към полунощ. 23 са новорегистрираните случаи за област Стара Загора...
Четиристотин двайсет и два са новите случаи на коронавирус у нас за последните 24 часа. Положителни са 5,6% от направените 7563 теста, показват актуализираните данни на Единния информационен портал към полунощ. 20 са новозаразените в област Стара..
624 са новите случаи на коронавирус в България за изминалото денонощие - това показват данните на Единния информационен портал. Това са 6,9 % от направените 9 039 теста. В област Стара Загора новорегистрираните са 27. 715 пациенти са в болница като..
151 са новите случаи на коронавирус у нас при направени 2577 теста. Положителни са под 6% от взетите проби, показват данните в Единния информационен портал. 6 са новите случаи на коронавирус в област Стара Загора за последните 24 часа. Същият е броя на..
439 са новите случаи на заразени с вируса. Положителни са близо 6,89 процента от направените 6373 теста. 15 са новите случаи за област Стара Загора. Активните случаи на заразени към момента са 132 914 души. Оздравелите са 1922. Новопостъпилите за..
720 са новите случаи на коронавирус у нас за последните 24 часа. Положителни са 8,4% от направените 8 565 теста, показват актуализираните данни на Единния информационен портал към полунощ. В болница се лекуват 803-ма души,75 са в интензивно отделение...
228 са новите случаи на коронавирус в България през изминалото денонощие, показват данните на Единния информационен портал. Това са 5,57% от направените 4093 теста. В област Стара Загора новорегистрираните са 13. 849 пациенти са в болница, от които 77..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net