Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Плакатът работи" на улицата

Днес, от 18.30 часа, в Държавен Куклен театър–Пловдив е представянето на изложбата по проекта „Плакатът работи“ на Художествена галерия „Петко Чурчулиев“- Димитровград. Експозицията показва творческите търсения на 12 студенти дебютанти от 3 различни висши училища /Пловдив, Велико Търново и Бургас/ създали творчески продукти за 4 театъра в страната, като идеята е плакатът да „заработи“ в естествената си среда-на улицата, срещайки своята публика в театъра и после да бъде съхранен във фонда на димитровградската галерия. 

Проектът на ХГ в Димитровград е финансиран от Национален фонд "Култура" и се провежда с партньорската подкрепа на  НХА София, НХА филиал Бургас, ВТУ "Св.св.Кирил и Методий", ПУ "Пайсий Хилендарски", Държавен Куклен театър - Пловдив, Музикално-драматичен театър "Константин Кисимов"- Велико Търново, ДТ "Адриана Будевска"-Бургас, Театър "Българска армия"- София, Общински Драматичен театър "Апостол Карамитев"- Димитровград.   
По публикацията работи: Мила Маринова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Десет спектакъла ще бъдат представени на 24-ия Национален куклено-театрален фестивал „Михаил Лъкатник“ в Ямбол

Десет спектакъла ще бъдат представени по време на 24-ия Национален куклено-театрален фестивал „Михаил Лъкатник“, от 22-ри до 26-и април в Ямбол. Това съобщи за Радио Стара Загора Елена Дойчева, директор на ямболския Държавен куклен театър (ДКТ) „Георги..

публикувано на 26.03.25 в 16:37

150 "Чудонемирчета" ще усмихнат в събота публиката на едноименния конкурс в Казанлък

150 деца на възраст от 4 до 14 години са подали заявление за участие в конкурса "Чудонемирчета" в Казанлък, съобщи за Радио Стара Загора Теодора Георгиева, директор на общинска библиотека "Искра".  Конкурсът  е част от Чудомировите празници,  посветени..

публикувано на 26.03.25 в 09:00

Нова сценична реализация на операта "Риголето" разказаха предпремиерно на ученици в Стара Загора

Необичаен подход за представяне на операта „Риголето“ предложи Държавна Опера Стара Загора днес на младата публика.  Ученици от три паралелки на СУ "Максим Горки", изучаващи испански език, и една англоезична от ГПЧЕ "Ромен Ролан", изслушаха..

публикувано на 25.03.25 в 17:06
Гергана Вълкова

Гергана Вълкова сплита венец от цветове и думи

Гергана Вълкова е художничка.  Тя непрекъснато твори. Има потребност да създава нови картини, да представя познати места по свой начин, да участва в изложби. Има ученици от най-различни възрасти. И всички до един влюбени, в изобразителното..

публикувано на 25.03.25 в 13:25

Бащината къща на Чудомир посреща много гости

Днес се навършват 135 години от рождението на големия писател, хуморист, карикатурист, краевед и народопсихолог Димитър Христов Чорбаджийски - Чудомир. Целогодишно бащината му къща в родното село Турия посреща гости от цялата страна , сподели за Радио..

публикувано на 25.03.25 в 07:30

Кукерската група на Ямбол с награда за най-шарени маски и мъниста

Кукерската група на град Ямбол получи награда за най-шарени маски и мъниста от детското жури  по време на благотворителното събитие „Чанове и звън“, което се проведе в столицата на 22 март. Инициативата, организирана от народната певица Смиляна..

публикувано на 24.03.25 в 15:11

Калиграфията: красива философия в игра на буквите

Калиграфията е изкуството на красивия и ясен почерк. Древен занаят, който превръща думите в изящни визуални шедьоври -  с всеки досег до хартията, писалката или друг инструмент. Калиграфията вдъхва живот на буквите и символите, придавайки им..

публикувано на 23.03.25 в 13:06
Плакет от кмета на Стара Загора Живко Тодоров за Хосе Кура

Кметът на Стара Загора получи юбилейния знак на операта

Държавна опера Стара Загора отбелязва 100 години от създаването си. По този повод директорът й Огнян Драганов връчи на кмета на града юбилеен знак .  "Това е една от емблемите на нашия град" - обяви Огнян Драганов. По думите му операта прави града..

публикувано на 21.03.25 в 16:24

Калиграфска среща в Сливен търси път към душевната хармония

Калиграфска акция ще се проведе тази вечер от 16:00 до 18:00 ч. в  пространството на Узуновата къща в гр. Сливен. Събитието е част от изложбата "калИГРАфия и МАЛКО ПОВЕЧЕ" на художничката и педагог Маргарита Дончева. Тя ще представи демонстрация на..

публикувано на 21.03.25 в 10:00

"Равноденствие" изложба на Албена Щеньовска и Бойко Роа

" Зазоряване, събуждане, полусън ...Пурпурният шал на слънчевото зарево се протяга пред хоризонта. Тъмните коси на Пролетта блестят в угарите, посипани с капки ледена роса. Първите цветове искрят, избутали тъмната почва. Нежните паяжини трептят в сланата на..

публикувано на 20.03.25 в 16:50