Алкарас и Медведев с нови победи на Уимбълдън

Карлос Алкарас

Защитаващият титлата си Карлос Алкарас (Испания) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Третият поставен Алкарас преодоля представителя на Австралия Александър Вукич със 7:6(5), 6:2, 6:2 за час и 51 минути игра.

Срещата се игра при затворен покрив заради дъждовното време в Лондон.

Испанският тенисист имаше проблеми само в първия сет срещу Вукич. Той поведе с 5:2, но допусна обрат и изоставане с 5:6, преди да спечели последвалия тайбрек. В следващите две части Карлос Алкарас повиши нивото на тениса, който демонстрира и с по два пробива, стигна до крайния успех.

В третия кръг на „Уимбълдън“ Алкарас ще се изправи срещу 29-ия в схемата Франсис Тиафо. Американецът елиминира хърватина Борна Чорич със 7:6(5), 6:1, 6:3 за два часа и четири минути игра.

Петият поставен Даниил Медведев (Русия) се наложи над французина Александър Мюлер с 6:7(3), 7:6(4), 6:4, 7:5 и също достигна до третия кръг в Лондон. Срещата продължи три часа и 30 минути.

Медведев водеше с 5:4 и имаше сетбол на старта, но Мюлер изравни и бе по-убедителен в тайбрека. Във втория сет руснакът навакса изоставане от 0:3, отрази два сетбола за Мюлер и изравни след тайбрек. Даниил Медведев взе аванс от 4:1 в третата част и я спечели с 6:4, а в четвъртия сет осъществи решителен пробив за крайното 7:5.

37-годишният италиански ветеран Фабио Фонини поднесе една от изненадите на деня, отстранявайки във втория кръг осмия в схемата Каспер Рууд от Норвегия с 6:4, 7:5, 6:7(1), 6:3. Двубоят продължи три часа и 33 минути.

По един пробив в първите два сета бяха достатъчни за аванс от 2:0 за Фонини. В третата част италианският тенисист поведе с 5:2, но Рууд обърна до 6:5 и намали изоставането си в общия резултат след тайбрек. Фабио Фонини обаче осъществи ключов пробив за аванс от 5:3 в четвъртия сет и приключи мача при 6:3.

16-ият поставен Юго Юмбер ще играе срещу Брандън Накашима от САЩ в третия кръг в Лондон. Юмбер се наложи над Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия) със 7:6(9), 6:1, 6:3, докато Накашима отстрани Джордан Томпсън от Австралия с 6:3, 6:2, 6:2.

В първия кръг на турнира от Големия шлем на тревна настилка отпадна американецът Кристофър Юбанкс. Той претърпя поражение от френския квалификант Кентен Алис с 4:6, 4:6, 2:6 само за час и 20 минути игра. Алис ще има за съперник 21-ия поставен руснак Карен Хачанов в следващия етап. Хачанов продължи напред с 6:3, 6:7(4), 7:6(11), 2:0 и отказване на сънародника му Аслан Карацев след три часа и 11 минута игра.

Руснакът Роман Сафиулин елиминира 26-ия в схемата аржентинец Франческо Черундоло след петсетов сблъсък и обрат с 6:7(5), 3:6, 7:5, 6:3, 6:4. Мачът продължи три часа и 30 минути.

Победи в първия кръг постигнаха още финландецът Емил Руусувуори над американеца Макензи Макдоналд със 7:6(6), 4:6, 5:7, 7:6(6), 6:3, както и стартиралият от квалификациите французин Лука Пуй, надиграл сърбина Ласло Джере с 3:6, 7:6(4), 3:6, 6:3, 6:1.

По публикацията работи: Георги Димитров