Георги Русев

Юношите се класираха за европейското първенство по футбол

Юношеският национален отбор на България по футбол до 19 години се класира за финалите на европейското първенство от 2 до 15 юли в Грузия. В решаващия мач в пета квалификационна група във Виньой (Франция) възпитаниците на Ангел Стойков победиха състава на..

публикувано на 28.03.17 в 08:39
Дарин Великов

Дарин Великов застана начело на баскетболния "Черно море"

Дарин Великов ще бъде новият треньор на мъжкия баскетболен отбор на "Черно море". Великов се завръща отново във Варна след пауза от 11 години, за да замени напусналия Спас Натов.

публикувано на 27.03.17 в 19:49
Маурицио Сари

Маурицио Сари е най-добрият футболен треньор в Италия за 2016 година

Треньорът на Наполи Маурицио Сари бе избран за №1 сред колегите в италианската Серия А за 2016 година. След него се наредиха Масимилиано Алегри ("Ювентус") и Еузебио Ди Франческо ("Сасуоло"). Наградата, по-известна като "златна пейка", се дава на Сари..

публикувано на 27.03.17 в 17:08

Уволниха Дани Блинд

Дани Блинд беше уволнен от поста селекционер на холандския национален отбор по футбол, потвърдиха от футболния съюз на страната. Решението на местната федерация беше взето по време на среща между Блинд и ръководството часове след загубата с 0:2 от..

публикувано на 27.03.17 в 16:55

Александрина Найденова се класира за основната схема на турнир във Франция

Александрина Найденова се класира за основната схема на турнира по тенис в Крози-Бубур (Франция) с награден фонд 60 хиляди долара. В третия кръг на квалификациите българката победи с 6:4, 6:1 срещу холандката Бибиане Шоофс за 76 минути на корта...

публикувано на 27.03.17 в 16:19

Полша спечели трудно в Подгорица

Полша спечели с 2:1 като гост срещу Черна гора в квалификационен мач от група "Е" за Мондиал 2018. "Дружина полска" остава на първото място с актив от 13 точки, докато черногорците са втори със 7 точки. В Подгорица нападателят Роберт Левандовски откри..

публикувано на 27.03.17 в 06:09
Даниел Иванов-Аоияма

Даниел Иванов-Аоияма завърши с победа турнира в Осака

Даниел Иванов-Аоияма завърши с положителен баланс турнира по сумо в Осака след като в последния 15-и кръг постигна осмата си победа - срещу японеца Мьогирю. Победител в турнира е великият шампион Кисеносато, който в допълнителна схватка надви завършилия..

публикувано на 26.03.17 в 17:21

Себастиан Фетел спечели в Мелбърн

Себастиан Фетел с " Ферари" спечели състезанието за Голямата награда на Австралия в Мелбърн - първи кръг за сезона във Формула 1. След него останаха Луис Хамилтън и Валтери Ботас (и двамата с "Мерцедес"). Това беше 43-та победа за Фетел в кариерата. На..

публикувано на 26.03.17 в 10:31
Спас Делев

С два гола на Спас Делев победихме Холандия

Националният ни отбор по футбол победи Холандия с 2:0 на стадион "Васил Левски" в среща от 1-ва група на квалификациите за световното първенство в Русия през следващата година. В 5-ата минута Спас Делев успя изпревари бранителят на гостите Де Лигт,..

публикувано на 25.03.17 в 23:46
Мичел Салгадо (вляво) опитва да спре Стивън Джерард

Легендите на „Ливърпул“ надиграха „Реал“ (М) с 4:3

Легендите на „Ливърпул“ победиха с 4:3 легендите на „Реал“ (Мадрид) в благотворителен мач организиран от „Фондация Ливърпул“. Двубоят се игра на „Анфийлд“ и бе наблюдаван от 53 000 зрители. Бившият капитан на „червените“ Стивън Джерард отново бе..

публикувано на 25.03.17 в 21:41
Швеция победи с 4:0 Беларус

Швеция разгроми Беларус с 4:0

Швеция победи лесно с 4:0 у дома Беларус в квалификационен мач от 1-ва група за световното първенство по футбол, където е и състава на България. Скандинавците имаха тотално превъзходство срещу по-скромния си противник, но получиха спорна дузпа през..

публикувано на 25.03.17 в 21:07
Стан Вавринка

Стан Вавринка продължава напред в Маями

Водачът в схемата Стан Вавринка (Швейцария) се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 6,99 милиона долара. Вавринка победи аржентинеца Орасио Себайос с 6:3, 6:4, след като загуби само две разигравания..

публикувано на 25.03.17 в 21:01
 „Рилски спортист“ се наложи над „Спартак“ (Плевен) с 87:86 точки

„Рилски спортист“ излъга „Спартак“ с една точка

С два точни наказателни удара на Ивън Брюинсма 7 секунди преди края „Рилски спортист“ се наложи над гостуващия му „Спартак“ (Плевен) с 87:86 точки в мач от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Гостите взеха преднина през първата..

публикувано на 25.03.17 в 20:33

„Балкан“ би „Черно море“ в баскетболното първенство

„Балкан“ спря негативната си серия от пет поредни загуби в баскетболното първенство при мъжете, след като в среща от 23-ия кръг победи „Черно море“ с 94:71 точки. Баскетболистите на Небойша Видич контролираха срещата от самото начало и безпроблемно..

публикувано на 25.03.17 в 20:22

Стефани Попова спечели титлата на 5 километра на Балканиадата по ски-бягане

Стефани Попова спечели титлата на 5 километра свободен стил на състезанието от Балканската купа по ски-бягане в Банско. Попова, която е част от националния отбор по биатлон, преодоля трасето за 16:32.0   минути. В дисциплината 10 километра..

публикувано на 25.03.17 в 19:39

Изабелла Шиникова спечели титлата на двойки в Хамамет

Изабелла Шиникова спечели титлата на двойки на турнира по тенис на червени кортове в Хамамет (Тунис). Шиникова и Шантал Шкамлова (Словакия), поставени под номер 1, надделяха на финала над вторите в схемата рускини Маргарита Лазарьова и Мария Марфутина..

публикувано на 25.03.17 в 19:34
„Верея“ загуби от

„Верея“ загуби с 0:3 в Стара Загора

„Верея“ загуби с 0:3 от втородивизионния „Септември“ (София) в контролна футболна среща, която се игра на "Трейс Арена" в Стара Загора. Гостите от столицата реализираха трите си попадения през първото полувреме. В 24-ата минута „Септември“ откри..

публикувано на 25.03.17 в 18:11
„Славия“ спечели с 3:1 срещу „Царско село“

„Славия“ победи „Царско село“ в контрола

„Славия“ спечели с 3:1 у дома срещу втородивизионния „Царско село“ в контролна футболна среща. Гол на Иван Минчев даде аванс за "белите" след 20 минути игра, но в 29-ата минута Кацаров от гостите изравни. Пет минути преди края на първата част..

публикувано на 25.03.17 в 18:05
Александра Жекова

Александра Жекова завърши сезона с пето място

Александра Жекова завърши сезона за Световната купа по сноуборд с пето място в дисциплината сноубордкрос, в швейцарския зимен център Вейзона. Победителка в състезанието стана 21-годишната французойка Шарлот Банк, а челната тройка допълниха..

публикувано на 25.03.17 в 17:59