от 18.00 часа

„Тотнъм“ продължава за Купата на Англия след хеттрик на Йоренте

Йоренте вкара 3 гола

Отборът на „Тотнъм“ се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Англия по футбол.

Лондончани разгромиха с 6:1 у дома отбора от Лига една „Рочдейл“, в двубой, който се игра при силен снеговалеж на стадион „Уембли“.

Домакините имаха проблеми през първото полувреме, което завърши 1:1. Сон Хюн-Мин откри за „шпорите“ в 22-ата минута, но полузащитникът на гостите Стивън Хъмфрис изравни осем минути по-късно.

През втората част испанецът Фернандо Йоренте вкара три гола между 47-ата и 59-ата минута. След него се разписаха отново Сон и резервата Кайл Уокър-Питърс.

В следващия кръг на 17 март „Тотнъм“ гостува на „Суонси“. В другите четвъртфинали двойките са: „Манчестър Юнайтед“ – „Брайтън“, „Уигън“ – „Саутхемптън“ и „Лестър“ – „Челси“.