„Левски“ спечели с човек по-малко във Варна

„Левски“ победи с 3:2
Снимка: Спортал

Отборът на „Левски“ победи с 3:2 „Черно море“ като гост във Варна в мач от 24-ия кръг на Първа футболна лига.

Антонио Вутов беше точен за „сините“ в 20-ата минута с удар от 18 метра, а минута по-късно Радослав Василев изравни след рикошет. Паулиньо върна преднината на гостите в 38-ата минута, след като успя да надбяга защитата на домакините.

Давид Яблонски с глава вкара трети гол в 65-ата минута. В 76-ата Ради Василев отбеляза второто си попадение във вратата на Николай Кръстев, този път с глава след центриране на Дани Кики.

Вутов беше изгонен за удар без топка в 54-ата минута от рефера Станислав Тодоров. Играчът на „Левски“ изрита Хасани пред очите на страничния съдия. Футболистът първо влезе остро в краката на защитника, след като загуби топката и после ритна съперника.

С победата тимът на Делио Роси се доближи на 5 точки до втория в класиренето състав на ЦСКА-София, който е с мач по-малко.