Квитова отстрани в Сидни шампионката Кербер

Петра Квитова спечели левичарското дерби.

Шампионката от 2015 година Петра Квитова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в австралийския град Сидни от категория Премиер.
.
Чехкинята победи в дербито на левичарките миналогодишната победителка и номер 2 в схемата Ангелик Кербер (Германия) с 6:4, 6:1 за 84 минути.

Квитова направи четири пробива в мача и един път загуби подаването си. Срещата беше спряна за известно време заради пороен дъжд.

Следващата съперничка на Петра е Александра Саснович. Тенисистката от Беларус продължава след успех над Тимеа Бачински (Швейцария) с 6:3, 6:3.

Представителката на домакините Ашли Барти, която в сряда елиминира водачката в схемата Симона Халеп, победи 10-а в схемата Елизе Мертенс (Белгия) с 6:3, 6:3.

Следващата съперничка на Барти е номер 7 Кики Бертенс (Холандия), която спечели срещу Юлия Путинцева (Казахстан) с 6:2, 6:2 за 61 минути.