Фернандо Алонсо спечели 24-часовия маратон на Дайтона

Ренгер ван Зенден прави шампионско селфи с Фернандо Алонсо, Камуи Кобаяши и Джордън Тейлър.

Фернандо Алонсо спечели надпреварата за издържливост "24-те часа на Дайтона". Испанският пилот, двукратен шампион във Формула 1, триумфира заедно с екипа на Кадилак - Ренгер ван дер Занде, Камуи Кобаяши и Джордън Тейлър. Алонсо е едва третият шампион от Формула 1, който печели надпреварата в Дайтона след Фил Хил (1964 година) и Марио Андрети (1972).

Това е второ участие за Алонсо на пистата във Флорида, но опитният състезател се възползва по най-добрия начин от тежките условия по трасето заради дъжда. Алонсо излезе начело два часа преди края на състезанието, след като болидът на лидера до този момент Фелипе Наср се занесе на един от завоите и бе изпреварен от испанеца. Малко по-късно надпреварата бе прекратена преждевременно заради лошото време.

Фелипе Наср остана втори, а призовата тройка допълни Александър Роси.

37-годишният Фернандо Алонсо, който миналата година спечели и "24-те часа на Льо Ман", ще опита да направи хеттрик в този тип състезания, като ще участва и на 500-те мили на Индианаполис през май.