Марица продължава без загуба

Волейболистките на Марица се радват на успеха.
Снимка: Официален сайт на Марица

Марица (Пловдив) победи за втори път през сезона Берое (Стара Загора) в дербито на женското волейболно първенство. Пред близо 800 зрители в зала "Колодрума", домакините спечелиха с 3:1 (20:25, 26:24, 25:18, 25:17) след 97 минути игра и продължават да са начело в класирането без нито една загубен мач, но вече с един загубен гейм. Старозагорки нямат други поражения дотук, освен двете в сблъсъците си с пловдивчанки.

Берое спечели първия гейм, а във втория играта също беше изключително оспорвана. Старозагорки удържаха фронта до 24:24, след което с блокада на Александра Миланова и добре насочена топка от Нася Димитрова, домакините взеха гейма.
Мощно начало за Марица в третата част доведе до впечатляващ аванс от 13:3. Волейболистките на Петър Дочев отново успяха да се окопитят, но само колкото да намалят изоставането си до три точки. Марица отново се изстреля далеч напред - до геймбол при 24:16, преди да затвори частта при убедителното 25:18. Първата половина на четвъртия гейм премина под лек превес на гостенките. След 14:14 волейболистките на Марица започнаха да трупат преднина, за да се стигне до блокада на Паскова, с която беше сложена точка на спора при 25:17.

Мира Паскова стана топреализатор на мача с 23 точки за победителките. Нася Димитрова добави 16, четири от които от блокада. Най-резултатна за Берое беше Радостина Маринова със 17 точки.

Марица води във временното класиране вече с 10 победи от 10 мача и актив от 30:1 гейма. Берое остава втори със седем победи от девет изиграни срещи.