Григор Димитров отпадна в Женева след загуба от Делбонис

Григор Димитров
Снимка: banque eric sturdza geneva open

Григор Димитров отпадна в първия кръг на АТР 250 тенис турнира на клей в Женева, след загуба от  аржентинеца Федерико Делбонис с 6:1, 4:6, 2:6.

Тръгналият от квалификациите Григор започна устремно първия сет и поведе с 5:0 само за 17 минути игра. Чак тогава левичарят от Аржентина успя да вземе първия си гейм. Веднага след това 28-годишният хасковлия затвори сета при втората си възможност с печеливш удар от форхенд по диагонала.

Втората част беше значително по-равностойна. В шестия гейм 84-ият в света Делбонис стигна до първите си две точки за пробив и реализира първата с минаващ удар, за да поведе с 4:2. Още в следващия гейм на свой ред получи два брейкбола, но съперникът се спаси. При третата възможност обаче Григор успя и върна пробива. За съжаление южноамериканецът направи брейк, с който измъкна сета.

Третият сет започна с пробив на българина, но след това настъпи спад в играта му и той успя да спечели само още един гейм.

На осминафиналите Делбонис ще играе срещу шампиона от 2018-а и четвърти поставен унгарец Мартон Фучович.