Ангел Караньотов отново победи Мартин Чой

Ангел Караньотов
Снимка: Личен архив

Ангел Караньотов отново победи Мартин Чой в клас SBK на BMU European Road Racing Championship 2019, а останалите българи обраха трофеите в седмия кръг, проведен на писта "Долна Митрополия" край Плевен.

Отново с най-голям интерес се очакваше надпреварата в клас SBK, където Мартин Чой (Eko BMW Racing Team, BMW) излезе на пистата със своя мотоциклет BMW, чиято електроника пристигна тази седмица. Състезателят с номер 77 взе старта на "Долна Митрополия", плътно следван от пилота на Overdrive Racing Ангел Караньотов с мотоциклет Ducati Panigale V4-R. Двамата сътвориха една от най-зрелищните битки в родния шампионат, разменяйки си местата няколко пъти. Караньотов кара стратегически, преследвайки Чой през цялото време. Състезателят с №79 натисна газта в последните две обиколки и атакува успешно Чой в предпоследната, финиширайки като победител с 0.602 секунди аванс, съобщава БГНЕС.

Чудесно каране направи и състезателят на МК Боляри Димитър Митов (BMW), който допълни подиума в SBK с 36.912 секунди разлика.

Българите започнаха с окупиране на подиума още в най-малкия клас SP125, където Жулиета Ленкова-Апостолова (МСК Плевен) поведе убедително от старта и пресече първа финалната линия. Зад нея, Митко Митков (Motomania.BG, Aprilia) потегли втори, но падна на третата обиколка, което даде възможност на Боян Петров (МСК Плевен, Aprilia) да мине напред, следван от Пламен Христов (МСК Плевен, Аprilia). В края на обиколката Христов изпревари Петров и въпреки проблем с машината финишира втори, докато Петров допълни подиума.

В клас F600 първи в първия завой влезе бургазлията Янислав Димитров (Motomania.BG, Honda). Състезателят с номер 17 водеше първите 2 обиколки, след което бе изпреварен от завърналия се на пистита Васил Кичуков (ZedMoto, Suzuki). В крайна сметка първи финалната линия пресече Кичуков, а Димитров завърши на второто място с 1.388 секунди разлика. Подиума допълни Павел Драганов (Троян Мотоклуб Yamaha), който финишира на 8.003 секунди от победителя.

Интересна челна тройка се получи и в F1000, където победител стана Велислав Марков (ZedMoto, Kawasaki), следван от съотборника си Валентин Георгиев (Honda, +3.580) и Ненко Стаменов (МК Боляри, Kawasaki, +10.911 секунди).
В клас SSP с поредна победа за сезона се поздрави пилотът на МСК Кида Моторспорт Милен Георгиев (Yamaha). До него на подиума се наредиха Александър Тодоров (МСК Ридо Самоков, Suzuki) с 11.499 секунди разлика и турският пилот Фуркан Ерилмаз (Yamaha, +24.458 секунди).