Успехи на Финикс, Бостън и Кливланд в плейофите на НБА

Кевин Дюрант от Финикс преминава покрая Ленард от Клипърс.

Девин Букър записа 38 точки и 9 асистенции за победата на Финикс Сънс над Лос Анджелис Клипърс със 123:109. Така и двата отбора си размениха по една победа в сериите от двата мача дотук. Кевин Дюрант добави 25 точки, 6 спечелени борби и 5 асистенции за Финикс.

Кауи Ленард отбеляза 31 точки, спечели 8 борби, направи 7 асистенции и открадна 3 топки за Лос Анджелис. Ръсел Уестбрук добави 28 точки за Клипърс. Третият мач между двата отбора е във четвъртък в Лос Анджелис.

Клипърс изоставаха с 13 точки в четвъртата част на мача, но Леонард вкара тройка, а Уестбрук добави два коша, като тимът намали пасива си само на 6 точки 3 минути преди края. Но тимът от Лос Анджелис не успя да вкара до края на срещата.

Джейсън Тейтъм поведе при реализаторите на Бостън с 29 точки при успеха на Селтикс над Атланта със 119:106. Това бе втора поредна победа на Бостън в серията. Тейтъм добави 10 борби и 6 асистенции. Дерек Уайт добави 26 точки, 14 от които в последната част.

Атланта водеше с 11 точки в края на първата четвърт, но Бостън успя да направи обрат с резултат 50:27 до полувремето. Дежънт Мъри поведе Атланта с 29 точки, Трей Йънг вкара 24, докато Хънтър се отчете с 18.

Донован Мичеч и Ивън Мобли завършиха с дабъл-дабъл, а Дариус Гарланд направи забележителна втора част при успеха на Кливланд над Ню Йорк Никс със 107:90. Двата отбора имат по една победа в серията.

Мичел е седмият водещ реализатор в НБА през този сезон с 28,3 точки средно на мач. Той завърши със 17 точки този мач, но добави рекордните за кариерата си 13 асистенции. Мобли завърши с 13 точки и 13 борби, докато Гарланд отбеляза 32, 26 от които в първото полувреме.

По публикацията работи: Любомир Тодоров