Пари Сен Жермен с лесен успех срещу Лион

Гонсало Ромас (в син екип) от ПСЖ вкарва за 4:1.

Отборът на Пари Сен Жермен продължи похода си към титлата в Лига 1 с победа с 4:1 у дома срещу Лион, като всички голове бяха отбелязани във вълнуващото първо полувреме.

Парижани събраха актив от 66 точки на върха в класирането, на 11 пред втория Монако пет мача преди края на сезона, докато Лион е осми с 41 точки.

Отборът на Пари Сен Жермен отбеляза два гола през първите шест минути, след като Неманя Матич от Лион първо прати топката в собствената си врата още в 3-ата минута, а малко по-късно Лукас Бералдо да удвои преднината на домакините.

Гонсало Рамос вкара с глава третия гол за домакините 32-ата минута, преди Ернест Нуама да върне един за Лион пет минути по-късно с добре насочен удар от границата на наказателното поле. Рамос реализира втория си гол три минути преди почивката, когато се оказа непокрит в пеналта и направи 4:1.

И двата отбора създадоха положения през второто полувреме, но нито един от тях не успя да добави повече голове в актива си.

Лион ще има шанс за реванш, когато двата състава се изправят един срещу друг на финала за Купата на Франция на 25 май.