"Предишните заявки за мащабно строителство, които сякаш търсеха удобен момент за реализацията си сега са отстъпили на намерение единствено да бъде възстановена къпалнята в сегашните й размери. Говори се за закрити басейни, но не можем да коментираме все-още преди да има внесен конкретен проект за разглеждане в Направление "Архитектура и градоустройство" на Столична община", коментира Трайков.
Той допълни, че условията винаги са били да се запази общественият характер на къпалнята и да няма ново строителство. Относно 12 декара, които са актувани като общински, но са заградени като частни, Трайков каза:
"За мен цялата тази частна собственост в градината е абсолютно непонятна, тъй като там реституция няма. Там паркът е държавен и после предоставен за управление на Столична община още от създаването му, когато държавата е изкупила нивите на слатинските селяни. Там частна собственост не се появява, защото има реституция или нещо подобно, а само чрез други методи".
Той сподели, че е направена важна крачка за детската градина на ул. "Цар Иван Асен II" която трябва да бъде отворена. Сградата е била държавна и е била предвидена за приватизация, но вече е предоставена на общината. Трайков изтъкна, че покривът на зданието е пострадал от пожар преди три седмици, но в момента тече процес по възстановяването му.
За градинката пред хотел "Рила", която от години е в окаяно състояние, Трайков каза, че той поставя този въпрос при всяко обсъждане на бюджет, но за сега отговорът е, че трябва да се проведат археологически разкопки, за които или няма пари, или няма налични археолози.
"Аз със сегашния заместник кмет в този ресор потърсихме друго решение, а то е да се направи проучване по други методи без непременно да се прави мащабно копаене. И заместник кмета г-жа Билева ми изпрати техническите спецификации на заданието за проектиране на градината. Това означава, че сега ще бъде избран проектант, който да изготви новия вид, по който ще изглежда градинката, има и виза за проектиране, издадена от главния архитект", коментира Трайков.
Повече подробности за можете да чуете в звуковия файл.
Тази седмица в студиото на "Форум" водещият Лъчезар Христов разговаря с икономиста Георги Вулджев и журналиста Едуард Папазян. Темите в предаването днес са: Провал на шестия опит за избор на председател на Народното събрание - Усещам, че ДБ ще "гласува с отвращение" при следващото гласуване за председател на НС, коментира Едуард..
Трима от пет са музикантите от група Free 4 ALL , които бяха гости на екипа на предаването “Добър вечер, София“ - Тодор Бакърджиев-тромпет, Светослав Миланов – ел.пиано, Георги Попов - перкусии. В групата започнали трима, но разширяващите се музикални търсения на тримата, довели до необходимостта да търсят и нови членове. Днес са петима и не..
Чувството за принадлежност към дадена компания, новите взаимоотношения между работодател и служители, както и най-ценните фактори, с които работодателите задържат своите служители в компаниите си, са само част от темите на еднодневен форум в София. Темата за ангажираността винаги е номер едно в различни конференции. Този път решихме да се фокусираме..
За 12-а поредна година кампанията „Килограм доброта“ на Българска хранителна банка ще подкрепи хора в нужда от цялата страна. Инициативата ще се проведе тази събота и неделя в София. Събраните дълготрайни хранителни продукти ще бъдат използвани за подпомагане на над 60 000 възрастни хора и деца. “В предстоящия уикенд разчитаме на добро време навън,..
Конференция на тема "Виненият образ на България идентичност и послания" и следващо я винено изложение "DiVino" ще се проведат в един ден. Повече за тях пред БНР-Радио София разказа Емил Коралов от Българската асоциация на винените професионалисти (БАВП), организатор на конференцията. "Това е форум за българското вино, в който участват..
Документалният филм "Алцек и българите в средновековна Италия" с режисьор Росица Лазарова-Сбаралия ще бъде показан в Общинския културен дом "Красно село" на 28 ноември с вход свободен. Преди това доц. д-р Тодор Чобанов ще изнесе лекция "Прабългарите в Централна и Западна Европа V-VII век по данни на археологията и палеогенетиката" ...
Диабет тип 2 е основен и независим рисков фактор за сърдечно-съдови и бъбречни заболявания. Според Международната диабетна федерация, половината от възрастните с диабет (240 млн. души в света) не знаят за заболяването си. Годишно диабетът причинява смъртта на около 6.7 млн. души, а над 537 млн. души живеят с тази диагноза. До 2045 г. се очаква 9%..