„Те наистина би трябвало да засвидетелстват уважение, както към избирателите си, така и към всички българи, така и към журналистите. Ако трябва да се търси генезис на това поведение (б. а. опитът на Костадин Костадинов от „Възраждане“ да изгони репортер на „Дневник“ от пресконференция“), то е по-скоро в това, че българските политици смятат, че са вечни. Все едно се намираме в някаква империя и на тях им се полага по право това да бъдат управляващи. Те забравят много бързо, че са просто едни администратори, нещо като управител на блок, който трябва да събира малко пари, да се занимават с организационни процеси. На тях в модерната, нормалната демократична система, само това им е функцията“, добави Аламанов.
По думите му, в социалните медии, които политиците избират за комуникация с избирателите си, няма контрол на качеството на поднасяната информация.
„Не са виновни самите социални медии, те са просто инструмент. Виновни са хората, които използват този инструмент. Просто им е по-удобно на политиците, те не искат да се отчитат, те искат безконтролно да си говорят техните глупости. Това е проблемът. Старите медии имат функцията на коректор и верификатор на информацията. Затова ми се струва изключително важно класическите медии да продължат да се занимават с това и да продължат да питат политиците и да продължат да настояват за чистота и истинност на информацията, която се поднася“, каза Любомир Аламанов.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Страната ни е на шесто място е света по прекарано време в Тик Ток. С какво тази сравнително млада социална мрежа ангажира толкова голяма част от време ни, как работи нейния алгоритъм, какъв отпечатък постига върху обществото ни и как ще изглеждат бъдещите социални мрежи разказва в “Ритъмът на столицата” Етиен Янев, експерт по дигитален маркетинг с над 12..
Инициатива „Граждански бюджет за ученици“ на фондация „Малките стъпки“ има за цел учениците да получат възможност да управляват бюджет, който да подкрепя техните идеи, като така се приобщават към демократичните процеси още от ранна възраст. Идеята идва през международна мрежа, която се ръководи от организацията People Power, която разработва тази..
Рекордно кратко и рекордно дълго заседание на Столичния общински съвет, блокиране на работата на общинските съветници, заради избирането на ръководство 3 месеца и почти непрестанни спорове - това съпътства работата на местния парламент през тази година. Настоящият мандат започна трудно, а сякаш не идеологическите възгледи, а личните неразбирателства..
Оценките на българите за изминалата година в личен план вече трайно и рязко се отличават от тези за ситуацията в страната и света. 22% от анкетираните заявяват, че годината е била по-добра за тях и семействата им, срещу 24% - по-лоша. Мнозинството, 54% не намират промяна с предишната. Въпреки всички превратности на изминалите 12 месеца тези оценки са с..
Контактният център на Столичната община за подаване на неспешни сигнали в градската среда на София, писма, предложения, запитвания, жалби и заявления за достъп до обществена информация и в празничните дни не спира да получава информация от граждани за забелязани нередности. Днешните сигнали са подадени от различни квартали на София и са..
Коледен концерт за децата, които се лекуват в ИСУЛ и медиците, които са на работа по време на празниците, подготвиха деца от училища в София и страната. Инициативата започва преди 4 години, от 4 б клас на Националното музикално училище "Любомир Пипков“, а тази година се включват цели 4 училища. Зорница Стойкова е майка на едно от децата от..
Двадесет и второто издание на „Българската Коледа“ под патронажа на Президента на Република България продължава. Над 2 890 000 лева достигна набраната сума след края на благотворителния спектакъл, който се състоя в Народния театър „Иван Вазов“. Тази година кампанията е в подкрепа на децата с тежки хронични заболявания и състояния. От началото на..