Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80

Радиоприемница

Снимка

Снимка Посетете и Радиоприемница във Фейсбук

Всеки ден от понеделник до петък от 13:00 до 14:00 часа по Радио София.
В средата на деня чрез събеседници и авторски коментари разгръщаме аналитично онова, което интересува и вълнува слушателите.  Предаването "Радиоприемница" е ефирен дневник на обществото.

Тъй както името предполага характера на човек, така и името на предаването алюзира гостоприемство към аудиторията. - Това е предаване, в което всеки може да влезе, да се припознае, да отдъхне и да се чувства разбран.

В "Радиоприемницата" има място за всички.

Всеки ден от понеделник до петък от 13:00 до 14:00 часа, по Радио София. 

Водещи на "Радиоприемница" са Добринка Добрева (автор на идеята за предаването), Катя Василева и Лили Големинова. 


Публикации

На мода излизат българската кухня и старите рецепти

Предаването "Радиоприемница" тази седмица е настроено на пролетна вълна - ще избираме събеседници, които ще говорят за цветовете и вкусовете на зеления сезон. Начало на пролетната ни поредица дадоха един готвач - №1 за 2016 година, и един сладкар - №1..

публикувано на 18.04.17 в 15:49

Да постим, докато глозгаме човешки кости с делата си, не е душеспасително

На Разпети петък, денят, в който Божият син Исус Христос е разпнат, за да стане изкупителна жертва за греховете на човечеството, в „Радиоприемница“ ще се опитаме да вникнем в смисъла на въздържанието и духовния пост, чиято крайна цел е единението с..

публикувано на 14.04.17 в 14:20

Практическото приложение на богословието във времето на технологиите и индустрията

Седмицата преди Великден е изпълнена с ритуални действия, които подновяват свързаността на човека с Христовото съзнание и ценностите, които то внася в обикновения живот. Предлагаме ви богословски мисли на доц. Павел Павлов от Богословския факултет на..

публикувано на 13.04.17 в 17:15
Фрагмент от картината

Художниците са пратеници и медиатори, с религиозните символи ни напомнят да бъдем човеци

За религиозните символи в изкуството днес говорим, гледайки към тях през очите на художника монументалист Вълчан Петров . В неговите произведения хармонично съществуват митологична, предхристиянска и християнска символика, битката между доброто и..

публикувано на 12.04.17 в 15:08
 Кремиковски манастир

Чудните пътища на надеждата в християнството

Чудесата на вярата и чудните пътища на надеждата в християнството обсъждаме днес "Радиоприемница" с протойерей Серафим Янев от Кремиковския манастир. Богословските размисли за п oстиженията на вярата във Втория ден от Христовите страдания са носочени..

публикувано на 11.04.17 в 16:00

Великден между канона и суеверията

Как се преплитат народните вярвния и християнството по време на Великденските празници? Отговорите на този въпрос потърсихме днес в нашата "Радиоприемница" заедно с богослова доцент Костадин Нушев. По принцип приемането на християнството не е..

публикувано на 10.04.17 в 16:40

Устойчивият ландшафтен дизайн съхранява природните ресурси за поколенията

В "Радиоприемница" разглеждаме зелената инфраструктура, която предлага атрактивни решения за околната среда, социалните и икономически проблеми. Как трябва да бъде интегрирана тя в отделните области на политиката и какви са иновативните строителни..

публикувано на 07.04.17 в 15:14

Приказният комплекс на майстор Рачо Ангелов - между емоцията и нормативната защита

Рачо Ангелов е бил самоук творец, непризнат от професионалната организация СБХ поради баналната липса на образователен ценз, а може би и поради свободата на духа му. Извайвал детайлите си с подкрепата на тези, които случайно са се натъкнали именно на този..

обновено на 06.04.17 в 20:13

Градският активизъм показва средата, в която искаме да живеем

Темата на „Радиоприемница“ тази седмица е свързана с облагородяването и обновяването на градската среда. Как ще изглежда столицата ни след няколко десетилетия, какво представлява градският активизъм и има ли той почва у нас – по тези въпроси се..

публикувано на 05.04.17 в 15:17

Старите занаяти - ключ към съхраняване на архитектурното ни наследство

Попадали ли сте в някое изоставено село, прошарено тук-таме от старите си жители, насядали по саморъчно направени пейки на припек, сред къщи, които сякаш безмълвно разказват истории? Къщи, в които всяка керемида има своя собствена история, защото е създадена..

публикувано на 04.04.17 в 17:01