Бугарске ритмичарке освојиле 18 медаља у Лисабону

Фотографија: fbgr.org/

18 медаља – 5 златних, 8 сребрних и 5 бронзаних, освојиле су бугарске гимнастичарке на турниру у ритмичкој гимнастици у португалској престоници Лисабону. Победница у вишебоју Невјана Владинова освојила је титулу у вежбама лоптом, чуњевима и траком, док је у вежби обручем освојила друго место. Победница у вежби обручем је Борјана Калејн којој је поред златне припала и бронзана медаља у вежби лоптом. Катрин Тасева је освојила две сребрне медаље – у вежби чуњевима и траком. У категорији пионирки се Катрин Цонева окитила сребром у финалној вежби лоптом и две бронзе у вежби вијачом и чуњевима. Стилијана Николова је освојила сребрну медаљу у вежби чуњевима и бронзану у вежби лоптом, а Красимира Илијева је освојила сребро у вежби траком.

Више из ове категориjе

Георги Дерменџијев

Фудбалска репрезентација Бугарске има новог селектора

Фудбалски савез Бугарске потписао је уговор са Георгијем Дерменџијевим који ће бити нови селектор репрезентације. Дерменџијев на клупи замењује Красимира Балакова који је поднео оставку после катастрофалног пораза са 0:6 од Енглеске у квалификацијама..

објављено 22.10.19. 18.36

Бугарска ученица европска шампионка у шаху

14-годишња бугарска шахисткиња Патриције Најманова постала је шампионка на Европском школском купу у Улцињу, Црна Гора. У 31 одиграном мечу Бугарка је забележила 26 победа. У финалним сусретима она је савладала представнике Азербејџана, Пољске и Црне..

објављено 22.10.19. 16.56
Ивајло Иванов

Џудиста Ивајло Иванов освојио светску титулу

Наjбољи бугарски џудиста Ивајло Иванов освојио је титулу на 7. Светском првенству у џудоу за Војске и полиције, које с е одржава у Кини. У двобоју за пласман у финалу наш репрезентативац је у категорији 81 кг савладао је Лукаса Блаша из Пољске.