Бугарске ритмичарке освојиле 18 медаља у Лисабону

Фотографија: fbgr.org/

18 медаља – 5 златних, 8 сребрних и 5 бронзаних, освојиле су бугарске гимнастичарке на турниру у ритмичкој гимнастици у португалској престоници Лисабону. Победница у вишебоју Невјана Владинова освојила је титулу у вежбама лоптом, чуњевима и траком, док је у вежби обручем освојила друго место. Победница у вежби обручем је Борјана Калејн којој је поред златне припала и бронзана медаља у вежби лоптом. Катрин Тасева је освојила две сребрне медаље – у вежби чуњевима и траком. У категорији пионирки се Катрин Цонева окитила сребром у финалној вежби лоптом и две бронзе у вежби вијачом и чуњевима. Стилијана Николова је освојила сребрну медаљу у вежби чуњевима и бронзану у вежби лоптом, а Красимира Илијева је освојила сребро у вежби траком.

Више из ове категориjе

Фудбалска легенда Христо Стоичков промовише своју биографску књигу на летњој турнеји

У јулу ће Христо Стоичков у оквиру летње турнеје представити своју биографију. Пет бугарских градова ће дочекати можда најпопуларнијег бившег бугарског фудбалера који ће се састати са својим обожаваоцима са којима ће разговарати о својој биографској..

објављено 19.5.19. 08.10
Иван Томов

Алпиниста Иван Томов погинуо у несрећи у Хималајима

Бугарски алпиниста Иван Томов, који је јуче постао трећи Бугарин који је освојио врх Лоце и други који је то учинио без додатног кисеоника, погинуо је у несрећи у Хималајима, јављају из компаније која је организовала експедицију.  Пре неколико дана..

објављено 17.5.19. 16.51
Иван Томов

Бугарски алпиниста Иван Томов освојио врх Лоце

Данас је бугарски алпиниста Иван Томов у 9.40 ч. по локалном времену освојио четврти највиши планински врх на свету – Лоце (8.516 м), заједно са Рускињом Настјом Руновом. Обоје су се на врх испели без додатног кисеоника и помоћи Шерпа.  Крајем..