Бугарски фудбалери изгубили још један меч у квалификацијама EURO 2020.

Фотографија: БГНЕС

Фудбалска репрезентација Бугарске је изгубила код куће меч против Косова у квалификацијама за Европско првенство 2020. године са 2:3. Нашим фудбалерима ово је четврта заредом утакмица без победе. Репрезентација Косова је прва дала погодак а пре краја првог полувремена Бугари су изједначили резултат. У 55. минуту резултат је постао 2:1 за Бугаре, али су гости, који су током целе утакмице били борбенији, у 64. минуту изједначили резултат, након чега су у 92. дали још један погодак и тако добили меч. После овог пораза Бугари више немају ни теоретску шансу да догодине играју на Европском првенству.

Капитен бугарске репрезентације Ивелин Попов је после утакмице признао да је репрезентација Косова била боља.

Више из ове категориjе

Бугарски ђаци поново међу најбољима на међународној олимпијади из математике

Бугарски ученици освојили су медаље на 23. Балканској омладинској олимпијади из математике на Кипру. Тим који је предводио доц. Иван Кортезов из Института за математику и информатику освојио је 2 златне, 3 сребрне и 1 бронзану медаљу. У тимском пласману..

објављено 25.6.19. 12.42

Злато за Марију Орјашкову на Европским играма у Минску

Марија Орјашкова је Бугарској донела златну медаљу са Европских игара у Минску. Деветострука европска и четворострука светска шампионка у самбу освојила је титулу у категорији до 80 кг пошто је у финалу савладала Рускињу Жанару Кусанову. Бугарска..

објављено 24.6.19. 11.14

Бугарске гимнастичарке освојиле 3 медаље у Минску

Бугарске ритмичарке завршиле су своје учешће на Европским играма у Минску освојивши три медаље – сребрну у вежби лоптама, бронзану у вежби обручима и чуњевима и сребрну у вишебоју. Прва у крајњем пласману постала је селекција Беларусије, друга је..