Освен в Карнобат, в Община Царево също от тази седмица учениците са преминали на ротационен принцип на обучение заради завишения брой болни от коронавиурус. 70 паралелки в областта са под карантина. Това съобщи директорът на РЗИ д-р Георги Паздеров и очерта актуалната картина:
"За Бургаска област заболеваемостта COVID- 19 е 370 на 100 хиляди души за 14 дни. Картината по общини е различна – в Карнобат е 660 на 100 хиляди души, за Царево – 620. Всички други общини са под 500. Ние сме в червената зона. Ние сме в средата – между жълтата и тъмночервената зона."
350 са леглата за лечение на ковид в момента в областта. Към тази сутрин под 80 от тях са свободни, уточни д-р Паздеров. Разкрити са 15 легла със заповед на министъра с педиатрична насоченост в Инфекциозно отделение и 4 легла за интензивни грижи в "Реанимация" на УМБАЛ-Бургас за лечение на деца.
Д-р Паздеров изрази личното си мнение, че достъпът със "зелен сертификат" би бил работещ, ако броят на ваксинираните е по-висок.
Делян Пеевски иска да направи същото с "Лукойл", каквото направи с "Булгартабак". Така съпредседателят на ПП Кирил Петков отговори на обвиненията на лидера на "ДПС - Ново начало", че се е опитвал да уреди продажбата на "Лукойл Нефтохим" на американски компании, чийто консултант е бил: "Целият му проблем, че той се надяваше като дойде Тръмп..
185 са новите случаи на коронавирус у нас за последните 24 часа. Положителни са 5,9 на сто от направените 3 125 теста, показват актуализираните данни на Единния информационен портал към полунощ. 11 са новозаразените в област Бургас, в Сливен са 8, в Ямбол - 4. В болница се лекуват 351 души, 40 са в интензивно отделение. Като излекувани за 24 часа..
252 са новите случаи на коронавирус в България, показват данните на Единния информационен портал. Това са близо 6% от направените 4 225 теста за изминалото денонощие. В Бургас новозаразените са 9, в Ямбол - 1, в Сливен - 7. В болница с Covid-19 са 453 пациенти, от които 50 са в интензивно отделение. 5-ма души са починали заради усложнения, свързани с..
220 са новите случаи на коронавирус у нас при направени 3 730 теста през последното денонощие. Положителни са под 6% от тестовете, показват данните в Единния информационен портал. 6 за новозаразените в област Бургас, 8 в Сливен и двама в Ямбол. 10 души са починали с Covid-19, като оздравели са отчетени 250. В болници са настанени 495 души, от тях в..
Наблюдава се намаляване на разпространението и тежестта на протичане на коронавирусната инфекция у нас. Това информира Министерство на здравеопазването. Оттам допълват, че няма да има нови заповеди за въвеждането на противоепидемични мерки. Това означава, че от днес отпадат всички мерки срещу Covid-19, които действаха у нас от началото на..
Общо 467 са новите случаи на COVID-19 у нас за последните 24 часа, а близо 100 повече - 549, са излекуваните заразени. Това сочат данни в Единния информационен портал. 18 са случаите в Бургас, 8 в Сливен, в Ямбол - 5. 66,17% от заразените не са ваксинирани.. Случаите на коронавирус, потвърдени у нас към момента, са общо 1 282 751. От тях 8994 са..
147 са новите случаи на коронавирус в България, показват данните на Единния информационен портал. Това са 10,90% от направените 1 349 теста за изминалото денонощие. В Бургаско новозаразените са 17, в Сливенско са трима, а в Ямболско има 1 случай. 638 пациенти в страната са в болница с Covid-19. 59 от тях са в интензивно отделение. 2 души са..