Карлос Насар стана олимпийски шампион

България на 26-о място в класирането по медали на Олимпийските игри

Б ългария завърши на 26-о място в класирането по медали на ХХХIII Олимпийски игри във френската столица, които бяха закрити снощи. За сравнение на Игрите в Токио 2020 България се нареди на 30-о място по медали, в Рио 2016 на 54-о, в Лондон 2012 на 51-о,..

публикувано на 12.08.24 в 08:17

65 души участваха в плувния маратон на Черноморец

Кметът на Община Созопол Тихомир Янакиев награди най-бързите плувци в традиционния плувен маратон на гр. Черноморец. В състезанието взеха участие 65 души от цялата страна. При жените първа се класира Ива Христова, която спечели и маратона "Света..

публикувано на 11.08.24 в 17:00

Новиков и Калейн ще бъдат знаменосци по време на закриването на Олимпиадата

Олимпийският шампион по борба класически стил в категория до 87 килограма Семен Новиков и вицешампионката в индивидуалната надпревара по художествена гимнастика Боряна Калейн ще бъдат знаменосци на българската делегация на закриването на Игрите в Париж..

публикувано на 11.08.24 в 13:30

Без българско участие в днешния последен състезателен ден на Олимпиадата в Париж

Без българско участие ще премине днешния последен състезателен ден на Олимпийските игри в Париж. Ще бъдат изиграни последните 13 финала, в които ще бъдат определени шампионите на маратон за жени (начален час 9:00), модерен петобой за жени (12:00),..

публикувано на 11.08.24 в 09:30

Състезание по подводен риболов се проведе в Черноморец

Заместник-кметът на Община Созопол Тодор Дамянов даде първата награда на най-добре представилия се състезател по подводен риболов. Това е Александър Перухов от СКПР „Несебър“. На второ място се класира Валентин Люцканов от КПР „Черноморец“. Трети остана..

публикувано на 11.08.24 в 09:00

Провеждат плувен маратон "Свети Никола" в Черноморец

Традиционният плувен маратон ‘‘Свети Никола’’ще се проведе днес в Черноморец. Дистанция, която трябва да се преплува е 1 200 метра от местността Биволите до Централен плаж.  Стартът е от 8.30 мин. , като преди отплаването с кораб до Биволите ще бъде..

публикувано на 11.08.24 в 08:00

Българският щангист Карлос Насар е олимпийски шампион

Българският щангист Карлос Насар преодоля 213 килограма в изтласкването от първия си опит. При втория си опит Карлос изтласка 224 кг, с което постави световен рекорд.  Общият резултат на Насар в двубоя е 404 килограма, което му осигури златото в..

публикувано на 09.08.24 в 18:35

В родното село Тополчане очакват бронзовия медалист Божидар Андреев

В Тополчане - родното село на бронзовия медалист в щангите Божидар Андреев, днес негови близки, приятели и съседи коментираха успеха му и обявиха, че той е гордостта на селото. В дома на майка му Гинка Илиева снощи всички са били пред телевизора, за да..

публикувано на 09.08.24 в 12:22

Българи в четири спорта днес на Игрите

Български спортисти в четири спорта ще участват днес на олимпийските игри в Париж. Реални шансове да спечелят медали, след четирите отличия за страната ни вчера, имат щангиста Карлос Насар и гимнастичката Боряна Калейн. Сигурно, поне сребърно отличие, си..

публикувано на 09.08.24 в 08:26
Златният ни медалист Семен Новиков

България със злато! Семен Новиков е олимпийски шампион в Париж

България има своя първи олимпийски шампион на игрите в Париж. Златният медал в борбата спечели Семен Новиков, който на финала надви иранският борец Алиреза Мохмадипиани, който е световен вицешампион в категория до 87 кг. Новиков надви с категоричното..

публикувано на 09.08.24 в 06:59