С много илюстрации "Веселата къща" ще покаже малко известни и любопитни факти от личния живот на Чаплин - срещите му със знакови личности и историите по създаването на най-известните филми на великия актьор, режисьор, композитор и продуцент, белязал с таланта си цяла епоха в киноиндустрията. Гостите на вечерта ще видят откъси от популярни неми филми, в които Чаплин умело изгражда образа на емблематичния си герой - скитникът.
В една от залите ще бъде представена камерна изложба на карикатури, малки пластики и живописни платна, пресъздаващи образа на големия комик, спечелил сърцата на милиони зрители по цял свят. В парка на смеха до Дома на хумора се намира единственият в България и трети в света паметник на Чарли Чаплин, създаден от Георги Чапкънов.
Дарина Маринчевска от Дома на хумора в Габрово разказа в предаването "Хоризонт до обед" още за отбелязването на днешния ден. Разговора може да чуете в звуковия файл.
Тази вечер трупата на балет "Арабеск" ще представи на сцената на Музикалния театър първата си за сезона премиера - три танцови миниатюри, обединени от заглавието "Вива ла класика". Заглавието подсказва посоката, в която се насочва "Арабеск". Три заглавия от големия класически репертоар - "Лебедово езеро" от Чайковски, "Дон Кихот" от Рихард Щраус и..
Професор арх. Тодор Кръстев, почетен член на Международния съвет за паметниците на културата и забележителните места (ИКОМОС) и експерт по Световното..
Тоби Драйвър , създателят на митичните чудовища Kayo Dot и maudlin of the Well , един от най-оригиналните композитори в съвременната американска..
Във връзка с годишнина от Кюстендилската акция за спасяването на българските евреи от лагерите на смъртта, къщата музей "Димитър Пешев" представя изложбата..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg