В Центъра за спешна медицинска помощ в Ловеч от началото на годината са подадени 138 фалшиви повиквания. От там се оплакаха, че подателите им остават безнаказани и настояват за законодателни промени.
На най-много фалшиви повиквания в региона са се отзовали екипите от филиала в Луковит – общо 48. Само вчера там са подадени три сигнала, единият от които за петима-шестима тежко пострадали при сбиване в село Петревене, съобщи директорът на Центъра за спешна помощ в Ловеч д-р Татяна Ганчева:
Аз се свързвам лично с лицето, подало сигнала и казвам - моля Ви, обяснете в съзнание ли са, кървене има ли? Той обяснява: Толкова са зле, че аз едвам избягах. Аз изпращам два екипа, обаждам се на полицията. Отиват там, а в същия дом казват - няма такова нещо, няма сбиване. В същото време обаче се подава друг адрес. Проблемът е, че за такива повиквания трябва да има наказания.
Д-р Ганчева посочи, че подателите на такива сигнали знаят, че са безнаказани и затова са необходими законодателни промени. От полицията съобщиха, че от началото на годината са съставили четири акта за подаване на фалшиви сигнали.
През далечната 1967 година легендарният диригент Димитър Димитров слага началото на Декемврийските музикални дни в Стара Загора. След откриването на новата..
"Някой бе казал, че за да излезе една култура в света, трябва да e през вратата, а не през прозореца. А ние често излизаме през прозореца, забравяйки хола,..
В рубриката "Културен отпечатък" на Рождественското издание на "Terra Култура" се върнахме назад във времето, за да си припомним как са отбелязвали Бъдни..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg