Двете големи събития, които планираме, са голяма изложба в Националната художествена галерия, както и конференция. Останалите са беседи, които започват от март с наши и гръцки изследователи, които са отворени за всички, които имат желание да научат повече за Добрович, поясни д-р Анжела Данева.
Той има необикновена съдба. Като юноша напуска България и завършва гимназия в Цариград. В Атина продължава образованието си в академия, а след това заминава за Рим, където прекарва 45 години от живота си. И може би нямаше да научим нищо за него, ако не бе решил да се завърне в страната ни. И тогава го приемат с нужното уважение, устройва се негова изложба в Народното събрание, той дарява картини на родния си град Сливен, допълни доц. Ружа Маринска.
Още за личността, живота и творчеството на Димитър Добрович, чуйте от разговора на Лили Големинова с д-р Анжела Данева и доц. Ружа Маринска от Центъра „Българо-европейски културни диалози“ в Нов български университет.В рубриката "Въпреки мрежата" гостува Антоанета Василева , член на екипа на асоциация "Родители" и координатор на Националния център за безопасен..
Венецианското биенале за съвременно занаятчийско изкуство "Хомо Фабер" е инициатива на фондацията за творчество и занаятчийство "Микеланджело", базирана..
В началото на декември в Кралския театър "Ла Моне" в Брюксел се състоя очакваната световна премиера на "Фани и Александър" – опера, създадена от шведския..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg