В списъците от "Панамските документи" има и български фирми, на които може да бъде направена данъчна проверка. Пред "Хоризонт" от Националната агеннция за приходите съобщиха, че са изискали данни за българските фирми и имената на хората, свързани с тях.
Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество няма основание да се занимава със сметките на българи в офшорни зони, оповестени в "Документите "Панама". От комисията обясниха пред "Хоризонт", че единственият вариант да се стигне до там, е да са повдигнати обвинения по Наказателния кодекс към някои от лицата или да има осъдителна присъда на чужд съд, а за престъплението да има еквивалентни текстове в българския закон. Засега обаче такова обстоятелство не съществува.
В списъците са имената на поне 50 български компании, свързани с офшорни регистрации на Бахамите, Сейшелите, Антила, Панама, Британските Вирджински острови. Там са имената на собственици и акционери в компании, като повече от сто от тях са директори, пълномощници, адвокати и ликвидатори. Към момента няма имена на български политици.
Изтичане на 11,5 милиона документи от адвокатска фирма в Панама разкрива как богатите и влиятелни хора, включително руският президент Владимир Путин , укриват парите си, предаде ДПА, позовавайки се на вестник "Зюддойче цайтунг". Според публикацията "Мосак..
В навечерието на коледните празници и новата 2025 година в "Нашият ден" разговаряме с Георги Господинов , поет, писател, драматург и значима фигура..
Какво ни донесе 2024 година в културен план – размисъл в "Нашият ден" с Димитър Стоянович . В началото на разговора насочваме внимание към новия..
Българският културен институт в Берлин (БКИ-Берлин), НУИИ "Илия Петров" - София и галерия "Дебют" представят експозиция от икони и живопис на Станимир..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg