Регламент на конкурса
Желаещите да участват трябва:
• да изпратят до 3 свои стихотворения на свободна тема
• срокът за изпращане на стихотворенията е 10 май 2017 година
• необходимо е участниците да посочат – трите си имена, възраст, точен адрес и телефон за обратна връзка, както и e-mail
• стихотворенията да бъдат изпращани на адрес:
Българско национално радио
София 1040, бул. Драган Цанков № 4
програма „Христо Ботев” за конкурса „Зрящи сърца”
или на e-mail: zriashtisartsa@bnr.bg
Жури
Творбите ще се оценяват от жури в състав:
Димитрина Кюркчиева (председател) – поетеса, редактор в програма „Христо Ботев“
Георги Чернев – поет и член на настоятелството на Национално читалище Луи Брайл;
Кристина Александрова – член на УС на фондация „Старт”;
Цвета Николова – ст. редактор в програма „Христо Ботев”.
Награди
Ще бъдат присъдени първа, втора и трета награди и една специална награда за млад автор (до 30 години).
Имената на победителите ще бъдат обявени в предаването „Познати и непознати” на 22 май 2017 година. Наградените стихотворения ще бъдат излъчени по програма „Христо Ботев”.
Чума, холера, испански грип, Covid-19. Пандемиите са неизбежен спътник на човечеството. Колкото и да не е била развита медицината в миналото, практиката и животът наложили свои правила, за да се спре разпространението на заразата. Спомнете си за „Декамерон“ на Бокачо – аристократите се изолират и за да се развличат си разказват еротични истории...
Повод за разговорите е Международният ден на майчиния език. Гледната точка – за значителна част от българските граждани българският език не е майчин, което е проблем не само за самите тях, а и за всички нас, живеещи, работещи, отглеждащи децата си в държавата България. „Официалните“ просветни органи реагират плахо и недостатъчно адекватно на този..
“Ако не си любопитен, никога няма да ти е интересно да научаваш нови неща“ – това е твърдото мнение на гл. асистент д-р Елена Кръчмарова. Нейната работа в Института по молекулярна биология „Академик Румен Цанев“ при БАН е изпълнена с предизвикателства, търсения и огромно научно любопитство. Д-р Кръчмарова е с доказано име на задълбочен изследовател с..
Коя е Атанасия (известна като Татяна) Стоянова. Повечето от нас чуха името ѝ за първи път покрай награждаването. За сънародниците ни в Молдова обаче, за българските учители, работили в тамошните училища, за хората, ангажирани с каузата на българите в Бесарабия и Таврия, Татяна Стоянова е вдъхновение и пример. Тъкмо от тях идва и предложението за..
Малта! Името на това парче скала винаги ме е изпълвало с мечтания за рицарите-тамплиери и хоспиталиери, битки и турнири, интриги и политически козни. А покрай „Малтийският сокол“ на Дашиъл Хамет – и на криминални загадки. Затова, когато круизният кораб акостира в Ла Валета се втурнах като изоглавена крава към всички забележителности. Ако ви се случи да..
"Много често получавам критики, най-вече от среди, близки до властите, че се всява едва ли не някаква разнопосочност на мнения и коментари, но аз помня, че..
“Едно от нещата, които открои пандемията, беше крехкостта на съюзите и особено на Европейския съюз. Ако някой беше казал преди една година, че..
Проф. Вася Банкова е един от стоте най-влиятелни учени в света в областта на медицинска и биомолекулярна химия според класацията на Стандфорския..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg