Ще чуете много балансирания коментар на Павлина Величкова, както и много примери, свързани с други държави - като Словакия, където такъв задължителен процент бе въведен наскоро и вече има множество искания "за изключения" от наложените правила, което показва, че това може би не е най-добрата практика.
И все пак, тя съществува - и във Франция, и в Канада, но там музикалното "производство" е много силно и с традиции, и позиции на световната сила. Важно е обаче, подчертава Павлина Величкова, която е и преподавател в музикалния департамент на НБУ, и организатор на фестивали и събития, важно е да се говори по темата, да се търси добрия вариант за реална подкрепа на хубавата българска музика - на всички етапи от нейното създаване и разпространение. И решението ще дойде.
Чуйте разговора на Лили Големинова с Павлина Величкова.
Какво е "съдебна реформа" в контекста на предстоящия избор на главен прокурор у нас, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Борис Митов ,..
С началото на Новата година Марк Зукърбърг, собственикът на Фейсбук, съобщи, че Meta – компанията майка на Facebook, прекратява програмата си за..
За протестите в Грузия, дори и на Коледа и Нова година, разказва от първо лице Темука Капанадзе, инженер, един от многото протестиращи в Тбилиси през..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg