Някои (цветни) градски решения изглеждат толкова очевидни. И си казваш "ама как никой не се е сетил досега". Както онези "танцуващи светофари" в Лисабон, който успяват да приковат вниманието на пешеходците и ги карат да внимават, или поставените в няколко гернамски градове светофари по самите улици, за да ги виждат и тези, които вървят, вперили погледи в смартфона си.
В Мадрид пък са направили "шарени" пешеходни пътеки. Защото местните власти са преценили, че ако разнообразят традиционно скучните "зебри", те ще имат далеч не само "разкрасителен" ефект, но и ще привличат вниманието - и на пешеходците (и най-вече на децата), и на шофьорите.
А преобразяването е дело на ... българин. Неговото име е Христо Гелов. Той използва ярки цветове и различни геометрични фигури и модели, за да може пешеходната пътека не да се "вписва", а да "прорязва" градския пейзаж.
Какво е "съдебна реформа" в контекста на предстоящия избор на главен прокурор у нас, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Борис Митов ,..
2025 година обещава да бъде знакова за културния живот на Пловдив, според Виктор Янков , експерт "Събития и проекти" във фондация "Пловдив 2019". Градът..
Сборникът "Изборът на поета: Ивайло Иванов" е резултат от проведената през декември 2022 г. Национална научна конференция "Изборът на поета: 50 години от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg