Десетина скиори за престояли около час на лифта над Добринище заради паднало дърво върху едно от стоманените въжета на съоръжението. Няма пострадали хора.
Инцидентът е станал малко след 15.00 часа. От силния вятър голямо дърво се е наклонило и е блокирало лифта, опирайки се на едно от въжетата. На близката седалка са били майка с дете. Незабавно екип от планински спасители е стигнал до мястото, като първо са свалени от въздуха детето и майка му, след което са предприети действия по отстраняване на падналото дърво.
За по-малко от час на лифта са престояли около десетина скиори. За щастие в следобедните часове съоръжението не е толкова натоварено.
Според фирмата, стопанисваща лифта над Добринище, това е неочакван инцидент, тъй като са спазени всички изисквания за безопасност на съоръженията и отстоянието им от дърветата. Според кмета на града Китан Галчев дори да се направи инвентаризация заради изсъхнали или опасни дървета, те не могат да бъдат премахнати, тъй като над хижа "Гоце Делчев" лифтът е в района на НП "Пирин".
На 28 февруари 1947 година е роден яркият български поет Янаки Пртров, известен на децата като Чичо Чичопей. От три години се провежда Национален..
Отиваме в града на липите, където днес отбелязват Световния ден на социалната работа с празничен концерт в Държавната опера – Стара Загора. На..
Радослав Свирецов е пейзажен фотограф и архитект. Казва, че постоянно предизвиква себе си, за да открие скритите красоти на природата и градската среда...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg