С почти 7000 са намалели хората, които са се пенсионирали през първото полугодие на тази година спрямо същия период на 2016-а. Намалението е близо 11 на сто, излезлите в пенсия са 50 400. Над 1200 са тези, които са се пенсионирали при условията на недостигащ стаж и с по-ниска пенсия, сочи статистиката на Националния осигурителен институт.
332 лева е средната пенсия през юни. Спрямо година назад увеличението е с 8,30 лева, реалното нарастване на годишна база е 1.5%.
От 7-и до 21-ви август ще се изплащат пенсиите за текущия месец. Обезщетенията за безработица за юли НОИ ще изплати на 15-и август. Парите за бременност, раждане и отглеждане на дете са преведени по банковите сметки на правоимащите.
Видеопоредицата "Сградите разказват" е нова инициатива на Регионалния исторически музей - София. Археолозите Йордана Николова и Валентин Витанов, които..
Националният център за обществено здраве и анализи изнесе статистически данни, според които над 30% от децата между подрастващите са правили опит да..
"Небе, голямо колкото земята. С перо и четка за Добруджа" – така е озаглавена антологията, която наскоро излезе от печат и предстои да бъде представена..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg