Изследванията на информатиците от Дармщат и на така наречения "компютърен клуб "Хаос" бяха публикувани във вестник „Ди Цайт“. Те отправят сериозна критика към използвания в изборите софтуер, с който данните от гласуването се предават към статистическата служба. Всъщност изборите в Германия се правят напълно аналогово – гражданите попълват бюлетините ръчно и те после биват преброявани също ръчно. Компютри влизат в употреба едва при вписване на резултатите и пресмятане на крайния резултат.
Създателят на програмата, с който се извършва това пресмятане, отрече, че продуктът му е несигурен. Според него подобни обвинения могат само да предизвикат несигурност у избирателите и да станат повод за оспорвания на резултати. Крайните резултати обаче се пресмятат неколкократно и се използват различни начини за това, така че в тях не може да има съмнение, посочи той. Според опонентите му програмата не разполага със защита и лесно може да бъде подменена от хакери.
Предизборната кампания в Германия вече е в разгара си. До изборите на 24 септември остават малко повече от две седмици.
Луиза Селло е определяна от New York Concert Review като музикант със "завладяваща страст и спонтанно пеене, с брилянтна техника, отличен контрол на..
Соня Йончева и продуцентската ѝ компания SY11 Events организират "Опералия" в София през есента. Конкурсът "Опералия" за света на класическата музика е..
Дали и как изгнанието се отразява върху творчеството на известни композитори, които са преживели напускането на родината си? На този общ въпрос отговаря..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg