"Парламентарното мнозинство и правителството на Република Македония правят сериозни стъпки в отваряне на всички въпроси, които за Република Македония значат сериозни перспективи за членство в Европейския съюз и укрепване на добросъседските отношения".
11-годишното мълчание вече е нарушено, предстоят оживени икономически, политически и културни връзки, заяви депутатът от "Обединени патриоти" Борис Вангелов:
"Сигурен съм, че отношенията между България и Македония навлязоха в нова ера, в нова фаза, в която ние най-после трябва да построим инфраструктурните обекти между нашите две държави, да изградим коридор номер 8, да отворим нови пропускателни пунктове, да изградим железница, автопът. Да тръгне търговията от Черно до Адриатическо море".
В "Покана за пътуване" ни гостува човек за когото пътешествията за професия, страст, наука и начин на живот. Професор Климент Найденов, декан на..
Соня Йончева и продуцентската ѝ компания SY11 Events организират "Опералия" в София през есента. Конкурсът "Опералия" за света на класическата музика е..
Заедно с проф. Людмил Димитров в "Terra Култура" отваряме вратата към едно дълго пътуване в посока словенската д(р)амасцена. През 2025 година в Словения..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg