Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Нестинарски танц

| обновено на 07.10.19 в 09:24 БНР Новини
Снимка: Станислав Стефанов

Първият нестинарски танц на Елена е в разгара си. Развълнувана от преживяването, тя затваря очи и се понася в ритъма на музиката. Няколко мига по-късно с нея се случва нещо неочаквано – Елена отваря очи и вижда, че всичко край нея е различно – Мъжът, с когото танцува върху жаравата, хората, които я гледат, дори мястото... Танцът й я е пренесъл няколко века назад във времето...

В същия този момент публиката, която досега се е възхищавала на танцуващата Елена, вижда, че на нейно място вече стои друго момиче – Яна, която пък се е пренесла няколко века напред в наши дни.

Въвлечени в омагьосващия си танц, двете девойки са разменили местата си.

Сега Яна и Елена са изправени пред предизвикателството да се справят в коренно различните светове, в които се намират и да открият начин всяка от тях да се върне в своето време...

Начало
Разказвач: Таня Мирчева


Глава първа

Разказвач: Таня Мирчева


Глава втора
Разказвач: Спасимир Тренчев

Глава трета
Разказвач: Кръстю Мушкаров

Глава четвърта
Разказвач: Светлин Къров

Глава пета
Разказвач: Десислава Дюлгерян

Глава шеста
Разказвач: Александър Макелов



Глава седма
разказвач: Станислав Стефанов



Глава осма
разказвач: Пламена Петрова


Глава девета
разказвач: Снежана Ташева


Глава десета
разказвач: Цветелина Александрова

Обобщаваща глава
разказвач: Таня Мирчева


Глава единадесет
разказвач: Дилян Георгиев


Глава дванадесет
разказвач: Богомил Добрев


Глава тринадесет
разказвач: Любомир Кючуков


Глава четиринадесет
разказвач: Таня Мирчева




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Асоциацията на българските училища в чужбина – "Образованието като грижа и ценност"

Днес в София се откри XVII годишна конференция на Асоциацията на българските училища в чужбина (АБУЧ). В Националния студентски дом на пл. "Народно събрание" се събраха 64 представители на българските училища по света, гости от Министерството на образованието и науката, Изпълнителната агенция за българите в чужбина, Президентството, представители на..

публикувано на 22.07.24 в 14:28

Диан Костов: Изкуството обединява хората

От 15 юни до 18 август в Националната базилика на Светото сърце в Брюксел се представя изложбата на българския зограф Диан Костов, озаглавена "Кръстопът – цената на избора".  "Кръстопът – цената на избора" е вдъхновена от търсенето на духовността в съвремието и преобразява базиликата както отвътре, така и отвън с нестандартни инсталации и..

публикувано на 22.07.24 в 13:45
Антонио Таркуинио (вдясно), Жени Михайлова и Димитър Стойнов, съветник на Консулския кореспондент във Варна

Дните на италианската култура се откриха в Балчик

Под патронажа на Министерството на културата, в сътрудничество с Посолството на Италия в България и на Италианския културен център в София, на 21 юли в ДКИ КЦ "Двореца" в Балчик се откриха Дните на италианската култура , които се провеждат за седма поредна година. В Каменната зала до 30 юли може да бъде посетена изложбата "Операта – културно..

обновено на 22.07.24 в 13:24
Резерват

Природната среда на Балчик – дом на защитени видове и място на легенди

Освен море и богата културна програма Балчик предлага досег до красива и уникална природна среда . За защитените местности в "Нашият ден" разказва Мариан Цветков , инженер, озеленител и лесовъд към Община "Балчик", известен и като разказвач и изследовател на местните легенди. Географските дадености на община Балчик са много разнообразни..

публикувано на 22.07.24 в 09:43

Най-старото читалище в Балчик – живо средище на духовността

За историята и дейността на най-старото читалище в Балчик "Паисий Хилендарски" в "Нашият ден" разказва Веселин Павлов – секретар на читалището. Балчишкото читалище е основано през 1870 година. Жителите на града осъзнали, че имат нужда от средище на духовността и просветата, затова богатите балчиклии решили да учредят такава организирана..

публикувано на 22.07.24 в 09:20