Наградите „Златният будилник“ се връчват традиционно на 1 ноември – Деня на народните будители, който програма „Христо Ботев“ избира за свой празник през 2002 г.
Оттогава съществува и наградата „Златният будилник“, тя се дава в пет категории, за които всички екипи в програмата дават номинации, а след това всичко се решава чрез индивидуално гласуване.
Повече за наградите „Златният будилник“ през годините.
Вижте всички спечелили „Златният будилник“ за 2019 г.
Предаването за публицистика и медии „Мрежата“ взе наградата за екип „Златният будилник“ 2019.
„Мрежата“ съществува от 2016 година с водещи: Михайлина Павлова и Николета Атанасова, излъчва се всяка събота от 12.20 ч. и обхваща събития от изминалата седмица. В него намират място мненията на обществено значими личности, журналисти, блогъри, влогъри и представители на изкуството и науката.
Чуйте какво споделиха специално за „Аларма“ Николета Атанасова и Михайлина Павлова за това какви са предизвикателствата пред предаването „Мрежата“, както и какво е според тях свобода на словото.
Международният театрален фестивал "Дивадло" в Пилзен e един от най-престижните фестивали, посветени на театралното изкуство в Европа. Фестивалът представя най-доброто от чешкия театър и някои от най-значимите заглавия от международната сцена в различни форми и жанрове – драматичен, куклен и уличен театър, както и танц и мюзикъл. Театроведът..
Фестивалът за съвременен танц и пърформанс представя най значимите заглавия на световната сцена. С опита си и възможностите си световните и европейски имена с престижни награди, освен, че представят представления за широката публика, дават поле за дискусия със зрителите и създават и уоркшопи за професионалната танцова общност у нас. Сред предстоящите..
Ден на Института за литература при БАН с акцент върху научната периодика се състоя на 21 ноември. Научната периодика на Института включва списания и поредици, като издателският център "Боян Пенев" има важна роля. Научните издания на Института за литература към БАН, някои от които съществуват от много години, са четири – сп. "Литературна..
"Рисунка. Майстори" – така е наречен проектът на СБХ с куратор Явора Петрова. Тя кани 22-ма художници - майстори да участват със свои работи: "Поканих автори с биография в рисунката. Автори, които се изразяват чрез рисуването, които не обясняват своите мисли, а търсят образите за тях. Художници с уникален почерк, майстори в това, което правят във..
Краят на авторството, краят на кориците? Или вечно неизтребимите спори на живота ще си намерят нова почва някъде отвъд? Въпроси, които поставя книгата "Панспермия. Халюцинация за роман" от Полина Видас. Тяе магистър по литературна теория от Софийския университет и по психодрама към НБУ, психоаналитик и групов аналитик към Българско общество по..
"Душата ми е стон" е историческа беседа, която ще пресъздаде духа на отминала София 111 години след последната вечер на Пейо Яворов и Лора Каравелова. T..
Отново конституционни ребуси... Има ли срок, в който да се избере председател на 51-вото Народно събрание? Докога може да продължи първото заседание на..
По време на Дните на китайската култура и наука у нас гостува поетът Ю Дзиен . Неговата стихосбирка "Давам име на една врана" е достъпна за българските..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg