„Време и половина“ днес отново стъпи в чужди обувки. Те са женски, макар дълго време да са играли на футболен терен, малки са, но са издръжливи. Умеят да се справят с различни ситуации и се чувстват страхотно на сцена или скрити в дъното на екрана. И сами бихте могли да стигнете до тези изводи, ако се зачетете в историята на Мартина Апостолова. Няма да ви е трудно да стигнете до нея, защото в онлайн пространството, а и не само, се говори често за актрисата.
Мартина е европейската изгряваща звезда на „Берлинале“ за 2020 година. Списъкът включва общо десет млади актьори, а тя е първа в него. Макар това да е повече от престижно, звездата на Мартина Апостолова грее силно заради таланта, оптимизма ѝ и интуицията, на която често избира да се довери. Тя не е само „Ирина“. Тя е момичето, което дълги години тренира футбол. Играе в националния ни отбор. Играе и в Германия. Тя е студентката на Цветана Манева и Снежина Петрова, която влиза в различни роли. Играе дори Пинокио. Тя е барманката, която съвместява нощната смяна с играта в Благоевградския театър и спи с шапка и шал в студената квартира, защото символичната ѝ актьорска заплата не ѝ позволява да отдаде заслуженото на сметките. Тя е момичето, на което му се налага да посещава светски събития и често да дава интервюта, а това хич не му е по вкуса, но го прави. В името на изкуството.
Вложила е сърцето си в него, споделила е страховете и радостите с екипа, с който работи и се чувства отговорна да вкара поне един зрител в киносалона или театъра. Много още може да се каже за нея. А и вие можете много от това да прочетете в интернет. Затова по-добре нека тя сама да разкаже за себе си.
Чуйте Мартина Апостолова в звуковия файл и разберете защо според нея емоцията не се имитира, не се играе, а се преживява.
Среща ги работата. Телевизия, документалистика, кино... Тя е културолог, изследовател към БАН, както и сценарист на най-новия български игрален филм "Преди да забравя", който тръгва по кината в началото на януари. Той е режисьор и продуцент познат на публиката от множество телевизионни сериали и филми като "Писма от Антарктида", "Дъвка за балончета"..
Новината, че галерия "Структура" приключва своята дейност, развълнува артистичната общност не само в София. Седемте години активна работа, с качествени и концептуално издържани изложби, с международни проекти и програми задаваха високо ниво и перспектива за съвременното българско изкуство. Може да се каже, че през тези години галерия "Структура"..
В епизод 571 "Трамвай по желание" връща своята публика към вечния спомен за ненадминатия оперен бас Борис Христов, във връзка с навършването на 110 г. от неговото рождение. Борис Христов е роден на 18 май 1914 г. в Пловдив, в семейството на македонския българин Кирил Совичанов, деец на Вътрешната македоно-одринска революционна организация и на..
До всяко добро същество да застане поне още едно, с душа и сърце – това си пожелаваме заедно с именика Стефан Димитров в днешния празничен "Артефир". Композиторът вярва, че без любов в живота – към жена или изкуство – не може. Димитров споделя с горчивина, че се сблъсква с все по-бездушни хора, подобни на изкуствен интелект. "Разликата..
Стефан Вълдобрев, композитор, актьор, музикант, певец и режисьор се включва в "Артефир" часове преди концерта, с който отбелязва имения си ден. На сцената, разбира се, ще бъдат "Обичайните заподозрени" (Иван Лечев, Стоян Янкулов, Мирослав Иванов, Веселин Веселинов-Еко). Мястото на концерта този път е клубът City Stage в подлеза на НДК – от..
В епизод 571 "Трамвай по желание" връща своята публика към вечния спомен за ненадминатия оперен бас Борис Христов, във връзка с навършването на 110 г. от..
Стефановден, празнуван на 27 декември, е денят на свети Стефан – първият мъченик за християнската вяра. Денят не е само за имениците, но и за всички..
Преживяването – на него държи актрисата Стефания Кочева, която днес празнува своя имен ден. Тя е част от трупата на Сатиричния театър "Алеко Константинов",..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg