Константин Мравов е от хората, които задават тона на деня. Прави го чрез информацията, която подбира за слушателите на програма „Хоризонт“ на БНР. Той е редактор на новините. Ключовите инструменти, с които работи, са собствената му преценка и усещането му за радио. Тях започва да гради още във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ „Св. Климент Охридски“. Него свързва предимно със студентското радио „Реакция“. То му е дало основата, върху която стъпва днес.
Константин има отношение към ефира. Не само като човек, който създава съдържание за него, но и като слушател. Не се притеснява да каже какво му липсва и какво според него трябва да се промени. Приел е журналистическата професия като мисия, която има задачата да формира общественото мнение. Без да назидава излишно и без да борави с първичността на хората. Без да разчита единствено и само на т.нар. "популярна култура". За младия новинар тази професия притежава магнетизъм, подобен на този, който откриваме в изкуствата. Навярно затова и не си представя да се занимава с нещо друго.
Константин Мравов е едно от лицата на „Младите в журналистиката“ – авторската рубриката на „Мрежата“. Чуйте го в звуковия файл.
Защо понякога се обичаме само на думи? Любовта представлява комплексно, емоционално състояние, което е нещо между грижа, уважение, признание и преданост към другия човек. От тази емоция зависи поддържането на здрави връзки между хората. Но съществува проблем с "празните думи" в любовта днес. Понятието за "празни думи" или думи, които..
За културата на виното и новостите във винения свят, за вината, които опитаме през месеца на виното и любовта – разговор в "Нашият ден" с Веселин Савов , винен познавач, вносител и дистрибутор на италиански вина, популяризатор на културата на виното. Савов споделя, че популяризирането на винената култура и на италианските вина е голямо..
Слънчевата енергия изпревари въглищата в електроенергийния микс на ЕС през миналата година. В страните от ЕС Слънчевата енергия е генерирала 11% от електроенергията като е изпреварила въглищната енергетика, чието производство вече е под 10% . През 2024 г. преходът към електроенергия в ЕС продължи с бързи темпове, като слънчевата енергия..
За нерешените проблеми на пациентите с епилепсия у нас говори в Lege Artis д-р Филип Алексие в, невролог и специалист епилептолог. В началото на разговора д-р Алексиев разграничава единичните случаи на епилептичен пристъп – състояние, което невинаги преминава с гърч и припадък, и заболяването епилепсия , което е хронично...
Българският фармацевтичен съюз отбеляза 18 години от създаването си, като отново заяви пред журналисти и управляващи своята твърда позиция срещу поставянето на автомати за лекарства извън аптеките. Темата в Lege Artis коментира Димитър Маринов, председател на съсловната организация на фармацевтите в България. По думите на Маринов..
С два концерта на 14 и 17 февруари в зала " Катя Попова " в Плевен и в зала " България " в София, Плевенската филхармония ще представи..
В Софийската градска художествена галерия предстои закриване на изложбата "Европа в България. Отражения на европейски художествени направления в..
Българският фармацевтичен съюз отбеляза 18 години от създаването си, като отново заяви пред журналисти и управляващи своята твърда позиция срещу..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg