Една изключителна възможност за българските студенти, учещи в български университети, предоставя съвместна инициатива на Стопанския факултет на Софийския университет и фондация „Александър“. Става дума за организирания ежегоден конкурс за две стипендии за лятно училище в едно от най-реномираните бизнес училища в света – London School of Economics /LSE/.
Конкурсът се организира вече 15-а година и е дал възможност за кариерно развитие и обучение, както и за контакти на най-високо професионално ниво на повече от 30 студенти от български университети. За слушателите на „Нашият ден“ Александър Петров – възпитаник на Стопанския факултет на Софийския университет и настоящ партньор в Лондонския офис на американската консултантска компания McKinsey&Company, представи своя проект – фондация „Александър“, с който той, заедно с неговия баща академик Александър Петров, решават да подпомагат български студенти.
Възможността да прекарат едно лято в реномираното бизнес училище, да се срещнат със свои колеги и с преподаватели от най-висока класа е истински трамплин за кариерното развитие на всеки млад човек.
Самият Александър Петров, който сега ръководи отдела за управление на риска за цяла Европа в McKinsey&Company, споделя, че в началото на кариерата му са му помогнали много хора „в подходящия момент“ и това днес го мотивира да предаде нататък този жест.
Кариерното развитие на Александър Петров включва голям опит в капиталовите пазари, ценообразуване на деривативни инструменти, портфолио мениджмънт, той е член на Американския институт на финансовите анализатори /CFAI/ и има докторска степен от Университета във Виена.
Повече за конкурса за стипендии можете да научите от прикачения файл, както и от сайта на фондацията: lse@aleksanderfoundation.org.
Родният ни език, българският, добива различно значение тогава, когато сме извън родината. Знаят го всички, които за по-кратко или по-дълго са пребивавали в чужбина. Българският език е още по-различен за тези наши сънародници, които са родени зад граница, някои от тях – далечни потомци на емигранти и преселници, напуснали родната земя преди век или..
"Математиката е в основата на всичко и ако човек започне отрано да се занимава с нея и е постоянен, резултатите не закъсняват. Антон Александров е завършил Софийската математическа гимназия, а след това компютърни науки в Англия и магистър в Цюрих, където са най-добрите специалисти по изкуствен интелект. "Възможността да имам най-доброто от двата..
Филмовият фестивал "(Не)възможното образование" се ражда като идея през 2017 г. и за няколкото си издания събира група от съмишленици – родители, учители, граждани, силно желаещи да проучат, разпространят и приложат световно признати и работещи модели на образование с "човешко лице". Опитът на училищата, работещи по тези модели в различни страни,..
"Ако не бяха те" е темата по която ще творят участниците в XII Международен литературен ученически конкурс "Който спаси един човешки живот, спасява цяла вселена", организиран от Центъра за еврейско българско сътрудничество "Алеф". Конкурсът стартира на 1 октомври, а малко по-късно за наградените участници в тазгодишния конкурс беше организирана..
Доц. д-р Любомир Кендеров е изследовател-хидробиолог, част от екипа на Биологическия факултет на СУ "Св. Климент Охридски". Неговите научни интереси са в областта на оценката на екологичното състояние и екологичния потенциал на речни екосистеми, изкуствени и силно модифицирани водни тела. Ето какво разказва той в предаването "Следобед за..
Обичам пица, харесвам италианския футбол, обожавам Венеция и Таормина; встрастен съм в мелодиката на Нино Рота и маестро Мориконе, имам лични истории със..
Животът е движение от въпрос към отговор и… отново към въпрос. Може би затова, когато зрителите потърсят " Отговор на всички въпроси " в едноименния..
На 20 декември от 19.00 часа Симфоничният оркестър на Българското национално радио отново предлага на почитателите на високото изкуство програма, която..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg