В дните на изпитание всички храним признателност и загриженост към лекарите. Не по-малко уважение и признание изисква работата на здравните медиатори.
В момента в страната работят 245 здравни медиатори в 131 общини. Те всекидневно са в контакт с рискови общности в повишена мобилност, домакинства под карантина, ученици, които нямат достъп до онлайн обучение, на които раздават учебни материали и др.
Здравните медиатори работят с уязвими общности и имат нужда от средства за закупуване на предпазни консумативи. Техните усилия реално помагат на обществото ни да ограничи епидемията от коронавирус.
Дарените средства се използват САМО за закупуване на предпазни средства, медицински консумативи, маски, защитни очила и костюми, дезинфектанти и други санитарни материали, необходими за работата на здравните медиатори на терен.
Освен това здравните медиатори оказват психологическа и духовна подкрепа на хората от засегнатите общности. Защото в ромските махали страхът от глада и тревогата за физическото оцеляване е по-силен от този от коронавируса.
На сайта на Националната мрежа на здравните медиатори периодично се публикува информация как се изразходват средствата от постъпилите дарения.
Днес в "Мигранти с таланти" ви представяме една впечатляваща дама и жена с излъчване на борец - афганистанката Сара Фаизи. Родена е в Кабул през 1988 г., в модерно мислещо, светско семейство, в което всички деца, независимо от пола, са образовани и работещи. Сара завършва университет и започва работа в частна банка. През 2014 г. ситуацията в..
Хлябът заема специално място в живота на българина, а думите "Никой не е по-голям от хляба" красноречиво говорят за неговата важност през вековете. В българската традиция обредните хлябове играят съществена роля, съпътствайки важни празници и обреди като Коледа, Гергьовден, Великден, както и житейски събития като оран и сеитба . Да омесим..
В рубриката "Разговорът" имахме удоволствието да беседваме със Стоян Терзиев – журналист от Радио Пловдив, поет, автор на пет поетични книги и носител на редица лирически награди, сред които престижната награда "Орфей" за цялостно представяне на едноименния поетически фестивал през 2021 г. Освен това Терзиев е автор на разкази, публикувани в..
В предаването "Нашият ден" Снежана Ташева, преподавател по физика и английски език, писател и преводач, разказа за нестандартната идея, вдъхновила създаването на конкурс за "тъп разказ". Според нея целта е да се предизвикат авторите да излязат от зоната си на комфорт и да създадат нещо, което едновременно да ги затрудни и заинтригува читателите...
В рубриката "Темите на деня" разговаряхме с Милена Статева , доктор по психология и социален психолог, която ни разказа за един иновативен метод за изследване на потиснатите социални смисли – матрицата за социално сънуване . Методът е разработен през 1980-те години от британския изследовател Гордън Лоурънс. Той се основава на разбирането, че..
В навечерието на коледните празници и новата 2025 година в "Нашият ден" разговаряме с Георги Господинов , поет, писател, драматург и значима фигура..
Какво ни донесе 2024 година в културен план – размисъл в "Нашият ден" с Димитър Стоянович . В началото на разговора насочваме внимание към новия..
Българският културен институт в Берлин (БКИ-Берлин), НУИИ "Илия Петров" - София и галерия "Дебют" представят експозиция от икони и живопис на Станимир..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg