„Поляната на радостта“ е първата книжка от поредицата с приключенията на Питкин и Бръм, която ни отвежда в света на чувствата и щастливото детство. Питкин е хлапе с червени, леко набрашнени бузи, което леко прилича на оживяла скитаща питка, а Бръм е много едра, мъхеста пчела, която често бяга от кошера.
Странната двойка приятели започва напрегнато разследване на завъртяна история за изчезнали любими приятели щурци, техния затворен магазин за пчелни аксесоари и банда агресивни стършели. В историята се оказва замесена и Подлата лисица Залъгалко, за която се разказват множество тайнствени легенди и плашещи случки.
Следват приключения, които всъщност ни водят към дълбините на сърцата ни, където прощаваме, макар че ни е тъжно, усмихваме се и поглеждаме към неизвестното пред нас.
Питкин и Бръм ще се изправят пред много труден избор в края на книгата.
„Деветте приказки в тази книжка излизат от сърцата на две деца, които не искат да пораснат. Затова Бръм попада в капан. Най-прекрасният капан на света – щастливото детство. Светът на приказките е магичен. Усещането за любов и безгрижие те обгръща с топлината си и понякога откриваш, че си останал твърде дълго там.
Когато започнах да пиша тези приказки, аз не знаех, че те ще ме отведат към света на възрастните. Там също има срещи с приятели и вълнуващи приключения. Но трябва да оставим въздух за детето в нас, за онази радостна свобода с дъх на поля и треви, която се нарича вдъхновение.“, споделя авторката на книгата Теа Янева.
Тя споделя, че това е автобиографична книга и написването на приказките е било лечително за душата на автора. Надеждата й е те да окажат такова въздействие и върху читателите.
Книгата „Поляната на радостта“ е подходяща за деца от 6 до 10-годишна възраст, както и за възрастни. В момента се подготвя следващата книжка от поредицата с приключения.
Наградата на София, която връчва Столичната община за принос към изкуството на киното, тази година ще получи големият хърватски режисьор Райко Гърлич, съобщиха организаторите на фестивала, който ще се проведе от 13 до 31 март. Филмите на Гърлич смело и честно разкриват болезнените истини на Балканите, улавяйки сложността на човешките взаимоотношения..
Актьорът Теодор Папазов дава още един ракурс към темата за зависимостите в "Какво се случва". Известно време той играе документалния моноспектакъл "Чист", базиран на истории на зависими, а познава добре силата на преживяното, защото за него това е и лична история. "За мен думата чист има доста силно значение, защото преди десет години и аз бях..
Съюзът на артистите в България обяви номинациите за тазгодишните награди "Икар", които се присъждат на най-добрите постижения в сценичните изкуства. Тази година статуетките ще бъдат връчени за 51-ви път. В категорията "Водеща мъжка роля" са номинирани: · Мак Маринов за ролята на Д-р Стокман в "Обществен враг“, Малък градски театър "Зад канала“..
Вечно живият театър и класическата драматургия са неговата страст. Той е български режисьор с европейско измерение като творец, магьосник за актьорите. Поставял е Шекспир, Молиер, Ибсен, Йовков, Страшимиров. Човек с много лица – на режисьор, поет, драматург, преводач, изследовател, критик, писател на театрални анализи, разкази и портрети на актьори...
За Ваньо Стоилов, кореспондент на в. "24 часа" от Стара Загора, това е трета поредна книга. Този път историите му препращат и към популярното предаване на БНР "Спорт и музика", но и към дейци на културата: ранни спомени за Елисавета Багряна, памет за Маргарита Димитрова, поглед отблизо към Анна Томова-Синтова, Веселина Кацарова, Ваня Цветкова, Емил..
2024 г. донесе значителни промени в пазара на недвижими имоти в България. Според доц. Мирослав Владимиров, икономист и член на борда на директорите на..
В днешното издание на предаването "Време за наука" разгледахме темата за "данък наследство" и семейните фантоми. Обсъдихме как от родителите си..
Днес (5 февруари) се навършват 40 години от откриването на Експерименталния сатирично-вариететен театър към Дома на хумора и сатирата в Габрово . Негови..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg