Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Събуждане с Милен Цветков в навечерието на будителите

Милен Цветков
Снимка: БГНЕС

Доколко е важно събуждането, ако сте в ролята на зрител или слушател на сутрешен блок? Въздействието върху деня, съзнанието, мислите, постъпките е неизбежно. Сутрин сме настроени към възприятия по особен начин. Моделът „сутрешен блок“ е анализиран от мнозина, а тази седмица се навършиха 20 години от старта на „Здравей, България“ с първи водещ – журналистът Милен Цветков.

„За какво си говорят хората вкъщи? Какво коментират по време на вечеря?“, пита Милен Цветков членовете на екипите си през всичките години журналистика в ефир. Според него отговорите на тези въпроси са съществени за изграждането на тематичните линии в предаванията.

Иво Тодоров, журналист и дългогодишен главен редактор на телевизионните блокове и предавания с водещ Милен Цветков, потвърждава, че за първи път преди 20 години политическите теми влизат в сутрешния ефир на телевизиите. Тодоров отчита, че тогава ситуацията е различна и медийното пространство е без огромното въздействие на социалните мрежи. “Днес, заради затрупването от информация сутрин, имаме нужда да си поемем дъх, да не сме заляти с политика“, коментира Тодоров.

Каква насока на събуждането чрез медии можеше да даде в днешните времена Милен Цветков, ако не си беше отишъл при нелепата катастрофа на Великден? Защо той е най-отстраняваният от ефир телевизионен водещ? Ще излезе ли наяве истината за смъртта му и с какво ще помогне наказанието за престъплението за повече истина в обществото? – чуйте още в звуковия файл.

Чуйте разговора на Мария Мира Христова с журналиста Иво Тодоров.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Д-р Цветеслава Гълъбова, психиатър

Д-р Цветеслава Гълъбова: В топлите дни има обостряне на психозите

В ефира на предаването Lege Artis д-р Цветеслава Гълъбова обясни, че по статистика в топлите дни и месеци се наблюдава обостряне на психозите и отключване на нови психози. Докато депресиите не са толкова чести, маниите и обострянията на шизофренните психози са разпространени. "Науката все още няма обяснение защо това е така", казва тя.  Според д-р..

обновено на 31.07.24 в 14:45

Децата през лятото – кои са най-честите травми?

В ефира на Lege Artis д-р Стефан Церовски, травматолог и ортопед в Университетската болница за активно лечение по ортопедия "Проф. Бойчо Бойчев", сподели своите наблюдения относно увеличаването на травматизма през летния сезон. Лятото е време, когато децата прекарват много време на открито, играейки и занимавайки се с различни спортове и..

публикувано на 31.07.24 в 13:14

Какво се учи в българското училище в Париж?

В рубриката "Минути на редактора" ви разказахме за едно от петте български училища в Париж, което носи името "Родна реч омайна". Това училище играе ключова роля във възпитаването на българското самосъзнание сред младите българи в чужбина. За важността и мисията на училището разказа директорът Пламена Ерон. Училището е създадено през 2019 г. с..

обновено на 31.07.24 в 13:11

Къмпинг туризъм у нас – далече ли сме от това, което трябва да бъде?

В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" гостува Йордан Ибришимов, председател на Българското кемпер общество. Той обсъди различните аспекти на летните домове в България и реакцията на институциите след сигнал за опити за връщане на стара версия на наредбата към Закона за устройство на Черноморското крайбрежие. Той се включи директно от..

обновено на 31.07.24 в 12:39
Десислав Данов - Десо (вляво) и Антон Митов

Антон Митов представя: Юристът, адвокат и привърженик на криптоисторията – Десислав Данов - Десо

Що е криптоистория и защо Десислав Данов си пада по нея? Теория на конспирацията и разнищване на големите световни конспирации. "Светът е оцелял, защото се е… криптирал" и защо царят е гол? Мястото на критическото мислене и податливостта към "всички щуротии". "Българинът отново си активира защитните механизми срещу пълните глупости", или защо у..

публикувано на 31.07.24 в 11:40