Тези дни Турция сякаш е печално олицетворение на твърдението, че едно злото никога не идва само. Посред коронавирусната епидемия, икономическата криза, обтегнатите отношения с Франция и с Гърция, страната беше разтърсена от земетресението, при което загинаха 114 души и 1027 души са ранени.
Но освен жертви и щетите измирското земетресение доведе до т.нар. "земетръсна дипломация" – Франция и Гърция бяха първите страни, които предложиха помощ на Турция в тежката ситуация.
В моменти на трагедия и разруха разбирателството и помощта между хората са важни и е добре, когато това се разбира от политиката и дипломацията, каза кореспондентът на БТА в Анкара Нахиде Дениз.
През изминалата напрегната година, в която коронавирусът се превърна в неизменна част от всекидневието, много теми сякаш останаха извън фокуса на вниманието. Една от тях е тази за бежанците и какво се случва с тях в този момент. Много хора изгубиха битката с Covid-19, много останаха и без работа, но каква е съдбата на хората, чийто живот, препитание са..
В медийното пространство все повече се чува споменаването на моноклонални антитела. Извършва се оценка на данните на няколко моноклонални антитела, които ще бъдат терапевтични възможности в следващите месеци, клиничните изпитвания на данните показват намаляване на хоспитализациите и смъртността при инфекцията от Covid-19. Принципът на..
Абдикира ли държавата от управлението на кризата? Темата коментира д-р Мими Виткова , бивш министър на здравеопазването: “ Държавата отдавна е абдикирала от здравната система – о ще преди 20 години, когато се реши политически без сериозни анализи и аргументи, че пазарът ще реши всички проблеми в здравната система. Оттогава тя е на..
Какви ще са приоритетите в работата на комисията по здравеопазване към НС и законодателните инициативи? Темата коментира в “Нашият ден“ д-р Александър Симидчиев , председател на комисията по здравеопазване в 45-ото Народно събрание, депутат от “Демократична България“. “Огромното предизвикателство е всичко, което е ново за мен, различно..
Доколко личността и полът имат значение в политиката? Темата коментира в “Нашият ден“ проф. Антоанета Христова – политически психолог. “Всичко е от значение и дали си мъж или жена, защото това е въпрос на роля, която изпълняваш в живота. Ролевите функции са елемент от културата на всяко общество, според които всеки се съотнася и..
Априлското въстание от 1876 година е въоръжено въстание на българите в Османската империя. Избухва преждевременно на 20 април в Копривщица и е..
„Мъжка работа“ ли е политиката в България и каква е ролята на личността на политическата сцена в локален и глобален план? Темите коментира в..
Какво е качеството на училищния живот? Какви са практиките за подобряване? Какъв е инструментариумът за оценка на ефективността на училищното..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg