Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Подкрепете деца с увреждания и семейства в риск в Русе, Бяла и Павликени

Снимка: eq-bg.org

Чрез коледни дарове директно помагате на дете, живеещо в резидентни къщички в Русе и в Бяла или дарявате за семейство в риск.

„Коледен Дар“ е благотворителната кампания на сдружение „Еквилибриум“. То се грижи за 56 деца в 5 центъра за настаняване от семеен тип (ЦНСТ), 50от децата са с тежки увреждания и необходимост от медицинска грижа.

Други 5 услуги на сдружението подкрепят над 100 семейства в риск или в тежко финансово положение.

„Еквилибриум“ предлага 10 варианта за коледен дар – от 10 до 300 лева. Закупувайки коледен дар, вие дарявате лакомства, дрехи, обувки, храни, витамини, хранителни добавки или дърва за огрев, таблети, компютри. Сами решавате кои Коледни дарове искате да купите.От сдружението ви изпращат електронен ваучер за всеки избран Коледен дар. Можете да го подарите вместо традиционен коледен подарък на ваши близки и приятели, като им обясните как Коледният дар ще направи празниците и живота на децата по-щастливи.

Повече за инициативата и как можете да се включите в нея разказва Галина Бисет, управител на сдружение „Еквилибриум.

С дар „Сладка коледа“ в размер на 10 лева едно дете ще получи коледни лакомства.

Други възможности за дарове са: „Зима е“ и „Готови за зимни игри“, които са съответно 60 лева и 40 лева, с които ще бъдат закупени топли ботушки или зимно яке за дете в нужда.

„Коледният дар „Храна за душата“ струва 100 лева.

От 50 деца с увреждания, за които се грижим, 8 деца имат нужда от постоянна медицинска грижа, тези деца живеят с назални или стомашни стоми – те се хранят през носа или през стомаха с ентерални храни и тези 100 лева покриват нуждите от специалната храна за едно дете за 2 седмици.“ – разказва Галина Бисет.

Коледният дар „Нов живот се роди“ за 150 лева подкрепя новородено в уязвимо семейство, тази сума покрива нуждите на бебето за 1 месец – памперси, козметика, кошче, бебешки храни, шишета и др.

Най-големият коледен дар е на стойност 300 лева, с тази сума се осигурява електронно устройство, за да може детето да учи дистанционно. Ако хората имат възможност могат да дарят таблет или компютър, вместо да изпращат пари.

„Всички дарители получават обратна връзка от нас по мейл за всяка сума със снимки на закупените подаръци, както и информация за децата или семействата и техните потребности. Дарителят получава електронна коледна картичка, която може да подари на свой близък и така да го направи съпричастен към своята кауза.

Правим по-лична и директна връзка между дарителя и децата или семейството, които получават коледен дар.“ – допълни Галина Бисет.

На фейсбук страницата на сдружение „Еквилибриум“ можете да изберете коледния дар и да го изпратите като веднага ще получите обратна връзка кое дете или семейство ще го получи.

Кампанията „Коледен Дар“ продължава до 31 декември.

Други 76 деца без родителска грижа живеят в ЦНСТ в комплекса за социални услуги в Павликени. От тях 60 деца са с трайни увреждания.

Всяка година децата изработват коледни украси, които предлагат на коледния си базар, но сега заради пандемията това става онлайн.

Който иска да помогне на децата в Павликени, може да закупи от техните ръчно изработени свещници, календарчета или украси като пише на страницата на Център за социална рехабилитация и интеграция към КСУ Павликени във Фейсбук.

Подробности за децата в Павликени и банковата сметка, на която можете да дарите средства можете да видите тук.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Проф. Таня Йосифова (вдясно) и Анелия Торошанова

Медиацията като извънсъдебно решаване на спорове – след решението на Конституционния съд

За медиацията като способ за извънсъдебно решаване на спорове.  Проф. Таня Йосифова – председател на Арбитражния съд при Българска стопанска камара, експерт по гражданско и търговско право, дългогодишен консултант на предаването, коментира темата в "Законът и Темида": "Медиацията е един от способите, чрез които може по доброволен път да се реше един..

публикувано на 26.07.24 в 12:35

Академия за учители в български неделни училища. Какво ще научат преподавателите?

Академия за учители в български неделни училища започна в София и продължава и на 20 юли. След това, от 25 до 28 юли, ще се проведат встъпителни обучения в рамките на Академии за учители в български неделни училища в предучилищен и начален етап. Домакин на инициативата ще бъде Френската езикова гимназия "Алфонс дьо Ламартин" в София, разположена на..

обновено на 26.07.24 в 12:13
Рибарят Тотко Ропотамски

Легендарният рибар Тотко Ропотамски и вдъхновението на Ченгене скеле

Много от нас са чували и посещавали рибарското селище Ченгене скеле до Бургас – едно живописно място, което привлича със своето очарование и автентичност. Наскоро, екипът на "Нашият ден" имаше възможността да посети Ченгене скеле на лодка, в компанията на човек, който е цяла легенда на Южното Черноморие – Тотко Ропотамски, известен и като..

обновено на 26.07.24 в 10:08

Израел, когато войната я нямаше

Антон Митов е директор на Архивния фонд на БНР и дългогодишен колега в програма "Христо Ботев". Автор и водещ на предаването "Антон Митов представя". Преди 23 години той за първи път излиза в западноевропейска страна. Поводът – да посети Израел, с цел обучение, с полет през Нидерландия. "Израел е първата "западна" страна, която посетих...

публикувано на 26.07.24 в 08:10

Образование в Лондон, кариера в България: Историята на Кристиян Доброславов

В рубриката „Темите на деня“ на предаването „Нашият ден“ гостува Кристиян Доброславов – млад човек, който въпреки образованието си в Англия, избира да се развива в България. Разказвайки за живота си в Обединеното кралство и предизвикателствата пред младите хора, Кристиян сподели своите лични преживявания и мотиви за връщането си в родината...

обновено на 25.07.24 в 10:24