TeachMe.bg е новата образователна платформа, която има за цел да улесни работата на учители и ученици. Какъв ще е начинът, по който това ще се случи? В "Нашият ден" гостува един млад човек, за когото образованието, знанието, надграждането и учителите са най-важните звена в развитието на човека. Според Ален Паунов "учителите са пътеводната светлина на всяка нация".
Ален Паунов е един от създателите на платформата TeachMe. А създателите на TeachMe застават зад една обща мисия – да вдъхновят промяна в образованието, като създадат условия за лесно и качествено преподаване в онлайн среда. Те идентифицират ключовите фактори, които влияят върху методиката на преподаване онлайн, както и върху успешното усвояване на знания и умения от страна на учащите.
"TeachMe се различава от другите подобни платформи във връзка с реализацията на учителите в нея. Един от проблемите на последната година беше шоковото влизане в дистанционна форма на обучение. Голяма част от преподавателския състав в България не беше се сблъсквал никога в живота си с този вид преподаване. Съответно, бяха поставени в "самостоятелна форма на обучение" нашите учители и те трябваше да се справят с методиката сами, учейки се в движение, което, разбира се, води до проблеми и липса на ефективност.
Но хубавата новина е, че много подценявахме българския учител. Преподавателите определено имат желание да се научат на тези добри практики и методики в дигиталното образование и осъзнават ролята, която то ще играе за цялата човешка цивилизация в последващите години."
Паунов акцентира, че фокусът е насочен към учителя, който има нужда от подкрепа.
Чуйте повече в звуковия файл.
Проектът „Виждам чрез музика“ на Фондация „Музика за България“ е лауреат на Наградата за европейски гражданин за 2020 г. 19 незрящи деца и младежи получиха стипендии за 48 часа музикални уроци и над 90 часа индивидуални репетиции. Боян Симеонов , управител на RockSchool и фондация „Музика за България“, е Главен герой в “Нашият ден“...
На 26 февруари излизат резултатите от второто национално проучване на състоянието на корпоративната социална отговорност (КСО) и устойчивост в България 2020. Проучването дава отговори на въпросите – какви са стратегиите и практиките по корпоративна устойчивост и обществена отговорност (КСО) на ТОП300 работодатели в страната и как се променя..
През тази седмица беше планирано в парламентарната комисия по културата и медиите да бъде обсъден проектът за промени в Закона за радиото и телевизията, внесен от Министерския съвет. Измененията предвиждат нов принцип на финансиране на БНТ и БНР . Предлага се те да получават трансфер от държавния бюджет. С проекта за промени се отменят..
За законодателната политика на България и качеството на законодателството? За съдебната реформа и доверието в съдебната система. Какво трябва да се направи, за да се повиши доверието на гражданите в правосъдието? Анна Александрова – председател на парламентарната комисия по правни въпроси гостува в "Законът и Темида" и разяснява приоритетите на..
С онлайн събитие на 26 февруари се представят резултатите от изследването “Колко обществени са обществените медии". То е базирано върху анализ на информационно съдържание, предоставяно от БНТ1 и от програма „Хоризонт“ на БНР. Наблюдавани са предаванията – “Референдум“, “Панорама“, “Денят започва“ с Георги Любенов на БНТ1. Както и..
Отличниците в българската университетска рейтингова система ще бъдат наградени на церемония, организирана от в. “24 часа“. Вестникът ще представи..
26 февруари е Международният ден на бавните обороти или празник на спокойствието. Какво губим, когато бързаме? Темата коментира в “Нашият..
Френският институт отваря отново зала "Славейков" с прожекции на съвременни филми. 2021 година е специална година за Френския институт, защото той..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg