Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Главен герой

Милена Славова: Не се притеснявам, че остарявам

| обновено на 24.02.21 в 11:28
Снимка: БГНЕС

Голямото момиче на българския рок Милена Славова е рожденик. С равносметка и без да остарява, разказва за рока, годините, времето, мечтите и проектите си.

Милена Славова е Главен герой в “Нашият ден“.

“Има много пеещи момичета, но то не е само пеенето, а е някак и стилът на живот. Не е само да си облечеш коженото яке, ами и начинът на мислене е важен, на усещане, на организация, на този хъс непримирим. Това са съвкупности от неща, защото някои хора си мислят, че да си рок певица е това – обличаш си коженото яке, качваш се на сцената и пееш рок. Ама не е това. Това е идеология, начин на живот, стил на мислене, вибрации. И понеже през годините виждат, че не е лесно, и доста дами се отказват. А иначе имат гласов потенциал. В пространството са се доказали с интересни гласове, но явно не им издържат нервите.“

Променят ли я годините

“Мисленето ми, начинът, отношението към света – всичко ми е същото. Аз се обогатявам с опит с всеки изминал ден. Той се трупа под формата на години. Развивам се душевно, обогатявам си средата, не се свивам в себе си от това, че възрастта напредва.

Мислила съм си, че наистина в един момент се получава така, че няма синхрон върху това, което си отвътре, и това, което в един момент времето прави от теб. Колкото и човек да си прави пластични операции, това е Божа работа, годините са си години. Човек не трябва да се запуска в никакъв случай, но пък времето не можем да победим. Важен е духът!“

Милена Славова

Над 50

“Попадат ми разни неща, които чета от време на време за хората над 50. Казват, че тепърва животът започва. Едно време си казвах – “Тия пенсии, какво ще се занимавам да им чета нещата“. Мислех си, че това са пенсии, а напротив това са много богати на опит хора, които са видели прекалено много и с набрания опит през годините тепърва животът започва.“

“Васко Кръпката преди ми беше казал, "След 50 животът започва". Викам – “Какъв живот бе, братко, ние ще умрем от старост скоро“, в реда на майтапа. Но наистина той излезе прав, защото аз открих неща, които преди просто не съм забелязвала, минавали са покрай мен, но не съм ги усещала и виждала. Не се притеснявам от това, че остарявам, а напротив – радвам се, че имам други сетива.“

Пожелава си

“Идеята ми е така да вървя напред, че един ден, като се погледна, то ще стана баба със сигурност, но искам да съм от тези лудите баби. Навремето в Лондон в един автобус видях две баби. Едната със синя коса, другата със зелена. Сигурно бяха на 85 плюс. Обаче с татуировки, с гривни, с лакирани нокти на крака, на ръце, уникални дрехи, бижута... и им казах – „Евала на тези жени"."

Пандемията

“Може би трябваше да се случи нещо, човек малко да си поосмисли нещата за това какво прави и кои са хората около него, за какво се бори в живота. Имахме доста време да го осмислим и най-накрая да го измислим. Мога да кажа, че със сигурност всеки малко или много се е променил от изминалата година.“

Какво още си пожелава рок примата на рождения си ден, можете да чуете от звуковия файл.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Видин Спортна зала - рампа за хора с увреждания

Подписка срещу изграждането на център за хора с увреждания: "Фашизъм" или страх?

В ноемврийското издание на рубриката "Часът на етиката" в предаването "Време за наука" се обсъжда социалният модел на увреждането и идеята за грижа. Гост на предаването беше д-р Гергана Мирчева от Института за философски изследвания (ИФС) към БАН, която разгледа етическите измерения на грижата и тяхната социална значимост. Според д-р Мирчева е..

публикувано на 26.11.24 в 11:15

Зимата наближава: Къде са кризисните центрове за спешно настаняване?

В студените зимни месеци темата за бездомните хора става особено актуална. Липсата на подслон, храна и здравни грижи често поставя живота на тези хора в риск. В ефира на "Нашият ден" Евгений Радушев, ръководител на мобилна група за бездомни към организацията "Каритас", сподели предизвикателствата, пред които се изправят бездомните, както и..

обновено на 26.11.24 в 11:01
Марина Кисьова

Марина Кисьова: За активните граждани на Пловдив и справянето с местните проблеми

За "местните агенти", които преодоляват недостатъците на градския и обществен живот, в "Нашият ден" разговаряме Марина Кисьова , която събира около себе си активните граждани на Пловдив . Преди 15 години Кисьова заминава за Ирландия, където по европейска доброволческа програма се занимава с благотворителност. След завръщането си в България..

публикувано на 26.11.24 в 10:12

Ромските общности на България и дезинформацията

Михаил Мишев е журналист на свободна практика, който работи върху дезинформационните наративи, разпространени в ромските общности на България. Мишев се включва в "Нашият ден" от Сливен, където е една от най-големите ромски махали у нас. "Страхът води хората към някакви действия, той е универсален инструмент за влияние" , казва..

публикувано на 26.11.24 в 09:34

Чрез инициативите на движение "Бездетен" са се родили 7 български деца

"Моята борба за дете и процедурата стартира през ноември-декември 2006, а дъщеря ми се роди през 2019 година след много усилия и борба. През този период видях проблеми в обществото ни, за които не предполагах, че съществуват, а именно за проблемите на бездетните двойки в България, които са над 200 000 в момента.  Над 50 000 семейства у..

публикувано на 25.11.24 в 18:00