За една много успешна българска бизнес практика ни разказва в “Нашият ден“ Ваньо Гигов, директор „Продажби и бизнес развитие“ на български производител на смарт електрически велосипеди, чиито велосипеди се продават далеч извън границите на страната ни.
“Идеята се роди, както всички хубави неща, в началото напълно случайно. Основателят на нашата компания в полеви условия, в свой гараж 2014 г., сглобява първото си колело. И от там нататък всичко е история и бърз растеж.
Фокусирани сме изцяло върху електрически велосипеди. Но в края на 2019 г. се роди идеята да отидем стъпка по-напред и да приложим популярния днес “Интернет на нещата“. Да направим нашия байк, освен електрически, да го направим умен и свързан. Започнахме да мислим в тази посока.
Към днешна дата нашият велосипед разполага с мобилно приложение, което може да проследява локация, да се отключва и заключва с един клик. Има аларма, нотификации, предстоят още функционалности, за да го правим все по-умен и свързан.“
Бърз растеж
“Миналата година по това време бяхме около пет-шест човека. В момента сме над 35. Последните 12 месеца доста бързо се разраснахме. Благодарение на инвестиции, които получихме.
Нашата идея е не само да предоставяме електрически велосипед, а да изградим един златен триъгълник, една екосистема – хардуера, велосипеда, софтуеърната част също. И различни видове услуги – като застраховка, лизинговане, важащи за цяла Европа. Различни характеристики, които добавят повече сигурност. Опитваме се да обградим нашия продукт в този златен триъгълник, така че клиентът да получи една добавена стойност, а не просто един електрически велосипед. Да знае, че срещу своята инвестиции има една сигурност – спокойствие на ума и духа.“
Разговора можете да чуете от звуковия файл.
Подаръците са символ на любов или приятелско отношение. Френският етнолог Марсел Мос проучва практиката за размяна на дарове в архаичните общества. Прочутото му "Есе за подаръка" от 1925 година обяснява новогодишната "лудост за подаръци", която ни кара да прекарваме часове в мола. Мос установява, че по отношение на подаръците всеки от нас..
Националната служба за съвети в земеделието (НССЗ) отбелязва своята 25-годишнина с равносметка за успехите и предизвикателствата, които я превърнаха в надежден партньор на българските земеделски производители. В специалната рубрика "Темата на деня" доц. д-р Младен Младенов, изпълнителен директор на НССЗ и д-р Димитър Ванев, директор дирекция в..
В навечерието на 2025 година в "Нашият ден" разговаряме с Милена Шаркова от фондация "Емил Шарков" и с Венцеслав Рангелов – спортен деятел, филантроп и съосновател на фондация "Национали 94". Шаркова и Рангелов да двама души с големи сърца, които за поредна година организираха благотворителни събития в подкрепа на децата на загиналите..
В рубриката "Епизоди от живота" предлагаме идея за слушателите, които са решили да празнуват Нова година в уюта на дома, но все още не са избрали десерта за празничната трапеза. В България една от най-обичаните традиции в новогодишната нощ е приготвянето на баница с късмети. Този обреден десерт символизира надеждата за щастие и успехи през новата..
Вечерта на Нова година не е нужно да премине на масата пред телевизора. За да не ни е скучно, може да изготвим собствена забавна програма. За тържеството ще ви трябват дребни подаръчета, като забавни малки предмети, бонбони и вкусотийки. Помислете също колко човека ще се съберете, ще има ли деца и на каква възраст, какво ще е свободното..
Истории за семейните връзки, приятелството и утехата, която носи природата, побрани в стихове. Общо 59 на брой. Всяко едно от тях е нишка в гоблена на..
По традиция програмата за култура и образование на БНР излъчва директно Новогодишния концерт на Виенската филхармония – едно от най-популярните музикални..
В рубриката "Епизоди от живота" предлагаме идея за слушателите, които са решили да празнуват Нова година в уюта на дома, но все още не са избрали десерта..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg