Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Намери се" – един проект в търсене на смисъла

4
Асен Величков – фотограф
Снимка: www.icloud.com

Асен Величков е фотограф по призвание, който създава свой проект, озаглавен "Намери се" – в хартиен и електронен вариант. Неговата цел е да открие и представи хора от различни професионални и социални сфери, намерили своето призвание, място и смисъл в живота си и в онова, с което се занимават. 

Асен е разтревожен от болното състояние на обществото ни и от усещането, че повечето хора се чувстват като да не са си на мястото, което води до лошо качество на образование, услуги, медии, администрация, политика и всичко останало. Причините са множество и различни, но по-важно, според Асен Величков, е да намерим пътя, по който да излезем от това положение. 

Асен Величков

Убеден, че всеки има своето място под слънцето, свой елемент, вътрешен глас, той започва да търси хора с призвание, които не са богати в материално измерение, но са успели и не като известност и слава, а с това, че са открили своя смисъл и призвание, в онова, с което се занимават. 

По този начин Асен създава своя проект, представяйки историите на своите герои, като се надява да помогне на всеки търсещ себе си човек и да покаже, че надежда и смисъл има.

Асен Величков представи проекта си "Намери се" и разказа повече за неговата кауза – чуйте от звуковия файл.

Снимки – личен архив и БНР


По публикацията работи: Милена Очипалска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Интелектът – бихме ли го преотстъпили на машината?

Съществува ли изкуствен интелект, или тази фраза е лъжа, повторена хиляди пъти? Откъде идва интелектът и как се развива? Защо хората имат по-ниско IQ вследствие на съвременните технологии?  По темата около понятието "интелект" в това издание на "Гласът на времето" дискутират главният редактор на сатиричния сайт "Не!Новините" Самуил..

публикувано на 10.02.25 в 18:05

Проблеми и възможности на българските пчелари

На 10 февруари православният свят чества св. Харалампий Магнезийски, покровител на пчеларите. Смята се, че приживе светецът е открил лечебните свойства на пчелния продукт, затова днес се освещава мед. В Деня на пчеларя в "Нашият ден" разговаряме с Явор Кирилов за историята, проблемите, възможностите и добрите практики на българските..

публикувано на 10.02.25 в 10:04

Cupffee – ядливите биоразградими чаши за топли и студени напитки

Зелените новатори на България: Срещаме ви с Иван Бондоков от Cupffee – ядливи биоразградими чаши за топли и студени напитки .  Чашите на Cupffee са създадени от изцяло натурални съставки, без ГМО, изкуствени оцветители, подсладители или консерванти. Издържат минимум 45 минути, без да променят структурата си, дори при напитки от 85 градуса. Това е..

публикувано на 10.02.25 в 09:25
Димитър Панайотов (вляво) и Александър Николов

"Ден" и новият вид журналистика на Димитър и Александър

Димитър Панайотов (журналист) и Александър Николов (фотожурналист) разказват в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" за новата медия за независима мултимедийна журналистика "Ден" , която са създали. Началото Александър и Димитър разказват как преди повече от осем години започват първия си документален проект "Последният дар на човека" ,..

публикувано на 10.02.25 в 09:10
Египетски лешояд

Инициативата "По песента ще ги познаете" – среща на незрящите хора с птиците

За инициативата "По песента ще ги познаете" или как незрящи хора се срещат с птиците разказва в "Нашият ден" Елица Иванова от Българското дружество за защита на птиците (БДЗП). Целта на БДЗП е да приобщи различни групи от хора към дивата природа в България , за да осъзнаят колко ценно е биоразнообразието. Природата трябва да е..

публикувано на 10.02.25 в 09:04