Той е студент в специалност "Финанси" в Нов български университет, на 25 години е, запален е не просто по науката, но и любопитен как наученото може да се приложи в практиката и как може да продължи да се надгражда. Димитър Платов наскоро получи почетен диплом за отлично представяне в конкурса за млад мениджър на фондация "Еврика". Мотивите за връчване на отличието са – за създаване и развитие на сериозен бизнес въз основа на традиционни за българите вкусове и природни ресурси; за решителността, гъвкавостта и постигнатите резултати в производствената дейност и реализация на продуктите. А в същото време Димитър Платов казва, че се учил как се прави бизнес в движение и опитът е един от най-добрите учители.
"Ако трябва да съм честен, въобще не съм очаквал това отличие", казва той. Признава си, че му е интересна тази сфера на работа – производството на безалкохолни напитки, има и интерес към натуралните продукти, а семейството му дълго време е гледало пчели, преди да се захванат професионално с производството на напитки.
"След 10 години се виждам, надявам се, с малко по-спокойно ежедневие, постигнал целите, които съм си поставил към ден-днешен, и да бъда здрав най-вече" казва той и обяснява, че за него балансът е ключов за успеха.
Според Димитър Платов все повече потребителите днес започват да внимават за качествата на продуктите, които използват, все повече хора днес четат етикетите и съдържанието, изписано с дребен шрифт. Според него тази индустрия на еко и биопродуктите ще продължи да се развива, защото за все повече хора здравословният живот става важен. Той самият се опитва да пази баланс – да редува работата, заниманията в университета с онези неща, които му носят удоволствие и усещане за спокойствие и смисъл.
Питам Димитър Платов как оценява бизнес средата у нас в момента – какви са възможностите да се надгражда, да се развива бизнесът, какви са предизвикателствата, които стоят пред един млад човек. А той се усмихва и казва, че средата е меко казано трудна. "Има перипетии, но се преодоляват. В последно време доста по-лесно започват да се случват нещата", обяснява Димитър и пак повтаря, че опитът е един от най-важните му учители.
"Ти можеш да си учил нещо, можеш много да знаеш на теория как е, но докато не го видиш на практика, няма как да си сигурен, че това работи", казва той.
"Всеки харесва различно време, включително и ние, синоптиците. Ето сега в това антициклонално, барично поле, което определя времето през последните дни, мога да кажа, че времето е скучно, защото и тези пет изречения, които представляват прогнозата за времето, тя, общо взето, е една и съща. Аз от малък и като синоптик вече, харесвам..
Александра Петкова от 12.В клас на НПМГ "Акад. Любомир Чакалов" спечели първа награда на Европейския конкурс за млади учени в Катовице, Полша, придружена със 7000 евро и наградата на Стокхолмския младежки научен семинар. Тя ще посети събитията в Нобеловата седмица. Възпитаничката на НПМГ получи и наградата на Regeneron ISEF, където ще участва..
Навярно повечето от нас, особено принадлежащите към поколенията над 30 години, ще разпознаят у себе си признаците на напрежение, тревожност и дискомфорт пред непрекъснато обновяващите се технологии, средства за комуникация и технологични изобретения. Е, оказва се, че това състояние си има име, а вече се търсят и популяризират стратегии и методи за..
Говорим за причастни към съдбата на България чужденци, живели у нас по различно време, дошли от различни страни, представители на различни занятия, но обединени от доброто отношение към нас. Правим го по повод новоиздадената книга с автор Милена Димитрова, носеща такова заглавие – "Десет велики българолюбци". Вътре става дума за известните на всеки..
Като специален гост на Втората международна конференция Сино-Балканика "Културният диалог Китай-Балкани" в България пристигна д-р Ю Тие , световно признат лечител и лектор в областта на китайската традиционна медицина. Двуезичният форум бе организиран от Асоциацията на китаистите в България, Софийския университет и Световния център по..
Откривателства, размишления и дълбочина на смисъла . Четенето предизвиква границите на нашето въображение и отваря пред нас нови хоризонти. Зад страници..
Навярно повечето от нас, особено принадлежащите към поколенията над 30 години, ще разпознаят у себе си признаците на напрежение, тревожност и дискомфорт..
Днес (14 ноември) в поредицата "Поет на месеца" в Литературния клуб на библиотеката почитателите на поезията ще се срещнат с необикновеното творчество..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg