Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Да съвместяваш психотерапията с капките на д-р Бах и нумерологията – сериозно ли е това?

Снимка: Pixabay

Как да се ориентираме на пазара на психотерапевти в страна, в която все още няма закон, регулиращ дейността на писхолозите?

Сериозно ли е да съвместяваш психотерапевтичната услуга с капките на д-р Бах и с нумерологията ?

Около празника на психолога, който чествахме преди няколко дни, се замисляме  как е регулирана дейността в тази професия и в професията на психотерапевта. За пореден път си отговорихме обаче, че що се отнася до България, не е регулирана по никакъв начин.

Това отключва следващ въпрос – когато имаме нужда от консултация, психологическа подкрепа илипсихотерапия как да разберем кой от многото хора, притежаващи диплома за завършена степен по психология и предлагащи тези услуги, може да ни бъде от полза?

Как да удостоверим това без официалното мнение на колегите му, които да валидират неговите знания и умения?

„Психологът е ум и сърце. Той никога не съди. Той вниква, обича и разбира. Психологът никога не забравя, че всяко човешко същество страда – такава е неговата участ“, казва белгийският психолог Пиер Дако.

Какво още отличава човека, компетентен да ни помогне, разказва в ефира на “Нашият ден“ българският психолог, доктор по клинична психологи,  Светлана Велкова.

Чуйте нейния разказ в звуковия файл.


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Илияна Йотова: Нужен е координиран подход, за да покажем значението на българистиката

Преди по-малко от месец се проведе международният форум за кирилицата "Азбука. Език. Идентичност", инициатива на вицепрезидента Илияна Йотова. Двудневната конференция бе организирана с подкрепата на Министерството на образованието и науката, продължавайки традицията на международния форум за кирилицата "…И ний сме дали нещо на света" от 2022 г...

обновено на 23.07.24 в 11:30
Константин Иречек

Константин Иречек, или какво не знаем за него?

На 24 юли се навършват 170 години от рождението на Константин Иречек, младият чешки учен, написал първата академична история на страната ни и допринесъл за изграждането на следосвобожденска България. Повечето от нас свързват името му най-вече с романа на Алеко Константинов "Бай Ганьо", чийто герой е той, а напоследък и с някои цитати от неговия..

публикувано на 23.07.24 в 09:16

Проф. Любомир Топалов – за Америка, през Япония и Виетнам

Проф. Любомир Топалов е преподавател в Университета в Бостън в САЩ. Бил е и 10 години преподавател по политология и международни отношения в Университета "Мейджи“ в Токио. Автор е на книгата "Политическа икономия на популизма“. Пътят на един радиоводещ в БНР до преподавател в Америка и Япония. Краткият престой по неволя във Виетнам. Защо земята..

публикувано на 22.07.24 в 12:20
Национална купа за ветроходни яхти

Балчик беше домакин на Националната купа за килови яхти

Балчик се гордее с един от най-старите и емблематични морски клубове в България. Създаден през 1946 година, този клуб е първият в страната, който построява собствена сграда през 1965 година и яхтено пристанище през 1985 година. През годините клубът е обучил хиляди младежи и всяка година подготвя около 70-80 души за капитан-лодкари. Природната..

публикувано на 22.07.24 в 10:18

Андрей Захаров: Путин започна не само войната в Украйна, но и гражданска война в Русия

Какви опасности грозят всеки, обявен за чуждестранен агент в Русия, как се използва "Законът за чуждестранните агенти" срещу изразилите различно мнение там и има ли бъдеще опозицията в РФ, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Андрей Захаров , руски журналист, който живее в България и е обявен за международно издирване от..

публикувано на 21.07.24 в 14:16